Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

55 років зберігає культуру: Городненський народний ансамбль пісні та танцю «Ізвор» відзначив ювілей (фото)

15 Квітня 2023 15:20
Тетяна Манолова
55 років зберігає культуру: Городненський народний ансамбль пісні та танцю «Ізвор» відзначив ювілей (фото)

У квітні  1968 року  ансамбль болгарської пісні та танцю Городненського сільського Будинку культури “Ізвор” найпершим у Болградському районі отримав звання «Народний». 

Як все починалось?

Історія зародження художньої самодіяльності у селі Городнє бере свій початок у 1950-х роках, тоді у сільському клубі з’явився змішаний хор, керував яким Олександр Шапошников, а незмінним акомпаніатором був Василь Стойнов. Потім до вокалістів приєдналися сільські музиканти, які виконували самостійні твори, а пізніше акомпанували й танцювальному колективу. 

У 1954 році в Городненській середній школі утворився учительський хор під керівництвом Степана Стоянова. А через кілька років ці два хори об’єдналися у великий колектив, який налічував понад 50 осіб.

Склад ансамблю постійно поповнювався новими учасниками, і незабаром у нього влилися танцюристи, які виконували національні танці. 

Далі колективом кілька років керувала Матрона Сємкова, на зміну якій прийшов Василь Фарима. Потім виникла потреба у хореографі, і спеціально для реалізації цієї мети з Болгарії приїхали Михайло Міланов та Мітко Діанков. Хореографи високого класу створили в селі справжній танцювальний колектив: було підготовлено кілька народних болгарських танців, з якими ансамбль вже під керівництвом Івана Топала гастролював багато років. На той час розширився і склад музикантів, який згодом переріс до оркестру народних інструментів.

Таким чином всі колективи села та художня самодіяльність обʼєдналися та стали одним великим ансамблем, якому городненці дали дуже гучну назву – «Ізвор», що в перекладі з болгарської означає «Джерело».

“Ізвор” повз 55 років

Сьогодні видатним колективом керує Євгенія Шлопак. В ансамблі “Ізвор” діють вокальна група “Чийшийка”, яка бере свій початок ще з 1978 року, її керівник Олена Бурукова. Винятковим оркестром є “Чийший”, який також має звання “народний”, керівник Петро Мінковський. 

А новостворений танцювальний колектив “Маргаритки” веде Євгенія Шлопак. Окрім цього в ансамблі співають окремі вокалісти, загальний склад колективу – 35 учасників. Це поціновувачі народної творчості, місцевих традицій.

“Ізвор” чарує талантами та майстерністю. Колектив є бажаним гостем різноманітних конкурсів, фестивалів і за межами Болградського району. Так, найближчим часом ансамбль готується відвідати Болгарію.

“Тішить те, що молодь стає частиною колективу, це його нове дихання. А отже ансамбль має продовження. Пропагандуємо народну творчість, залучаємо таланти та ділимося з глядачем нашим надбанням”, – розповідає директор Городненського Будинку культури Георгій Сємков.

55 років тому зародився унікальний колектив, в кожному етапі його становлення є неймовірна робота над збереженням культурної спадщини. Кожний акорд, спів та рух  вкарбувалися в історії.  Це і запальні, технічні танці хореографа Георгія Радова, обробка пісень композитора Степана Стоянова, пісні солістів Івана Мінковського, Надії Недєльчевої, Олени Бурукової, Євгенії Шлопак, Марії Алавацької, Лілії Сємкової, Наталії Панайотової, Дениса Колєва та  багатьох інших виконавців. 

Колектив ансамблю, виступаючи на сценах, дивує глядачів не лише чудовим виконанням, а й традиціями, звичаями, обрядами та автентичними костюмами. “Ізвор” зберігає болгарське.

Тетяна Манолова
за архівними матеріалами Ганни Константинової
Фото: Ганни Константинової, Олександра Барон

Поділитись
Зараз читають