Відключення світла через російські обстріли відбуваються повсюдно і з величезними проміжками відсутності електроенергії. Як у цей період функціонують школи, дитячі садки, лікарні, роботу яких не можна поставити на паузу до того моменту, коли увімкнуть електрику? Інтернет-видання «Махала» звернулася до Болградської міської ради за роз’ясненнями, як і хто працює у ці темні часи?
Під час стабілізаційних відключень Болградська ЦРЛ продовжувала свою роботу, оскільки електролінія “Місто -2” не відключалася. Однак, під час повного блекауту, практично пів України залишилося без електрики. У цей період, за словами Болградського міського голови Сергія Димитрієва, було запущено електрогенератори, які на початку осені цього року були встановлені в ЦРЛ.
«Болградська міська рада подбала про виділення коштів для придбання палива для роботи дизельних станцій. У результаті, навіть за повного відключення від енергопостачання, у Болградській ЦРЛ були і світло, і тепло. Також продовжував працювати бювет, розташований поряд із ЦРЛ», – повідомляє Сергій Димитрієв.
Центр первинної медико-санітарної допомоги також має генератор. Складнощі у цієї медичної установи виникають, коли немає Інтернету.Це пов’язано з відсутністю можливості оформити електронні направлення, тому лікарі вимушені виписувати їх на папері, тому потрапити до вузького фахівця проблем не викликає.
«Щодо сільських амбулаторій, то у них також є генератори, за винятком Оксамитненської медустанови, куди очікується доставка генератора в рамках міжнародного проекту «Говерла» вже наприкінці цього тижня. Немає поки що генератора у Владиченській амбулаторії, але ми працюємо над цим питанням», – пояснив міський голова.
Водоносна станція ВНС-1 розташована у с. Оксамитне. Вона є основним постачальником води у крани мешканців міста. На ній розташований потужний генератор, який дозволяє працювати насосам навіть під час відключення електрики, тому город забезпечений водою.
До речі, під час відключення електрики бювети у місті, окрім бювету біля ЦРЛ, не працюють, але є проблема, яку створюють самі люди. Біля бювету біля ЦРЛ миттєво утворюється черга. Люди приносять велику кількість тари для заповнення водою, розбираючи її так швидко, що очисна система не встигає відфільтрувати воду та задовольнить запит.
У селі Оксамитне у багатьох будинках вода не доходить, і причина не в електриці, а у зношених водопровідних мережах. Шкільна, Північна та частина вул. Суворова – одержують воду у дуже короткий час із перервами у кілька днів.
Усі 13 навчальних закладів працюють у звичайному режимі.
З них сім об’єктів працюють в очному режимі. Це п’ять дошкільних закладів у селах Залізничне, Виноградівка, Оксамитне, дитсадки №5, №8 у Болграді, а також Залізничненська та Оксамитненська школи.
За змішаною формою (очно та дистанційно) працюють 2 установи – Болградський опорний ліцей та Виноградівський ліцей.
В режимі дистанційного навчання працюють Владиченський, Табаківський ліцеї та Болградський ліцей №3.
Дистанційне навчання за умов тривалого вимкнення електрики дуже проблематичне. Бо немає не лише світла для роботи техніки, а й інтернету.
Серафим Савченко