Міністерство освіти вирішило приєднати Одеський державний екологічний університет до Одеського національного університету імені Мечникова. В адміністрації першого кажуть, що це рішення стало неприємною несподіванкою.
Як повідомляє “Суспільне”, про рішення міносвіти стало відомо 5 січня, коли Кабінет міністрів опублікував відповідне розпорядження. Згідно з документом, ОДЕКУ та Фізико-хімічний інститут захисту навколишнього середовища і людини МОН України та НАН України чекає реорганізація шляхом приєднання до ОНУ ім. Мечникова. Правонаступником майна є останній заклад. Студенти, які навчаються в екологічному університеті та його структурних підрозділах, стануть студентами ОНУ.
“Такі рішення про реорганізацію закладів вищої освіти сприяють формуванню спроможної й ефективної мережі ЗВО та водночас підсилюють Стратегію розвитку вищої освіти в Україні, ціллю якої є модернізація системи вищої освіти в Україні, утворення потужних академічних спільнот, та підготовка в них тих фахівців, яких потребує українська економіка”, — так прокоментували рішення в міносвіти.
10 січня в екологічному університеті провели збори трудового колективу щодо цього питання. За словами їхніми словами, рішення про реорганізації університету з ними не обговорювали.
“За усталеною процедурою, прийняттю такого рішення передує обговорення позиції Міністерства освіти і науки в колективах тих закладів, яких це торкається. Але трудовий колектив Одеського державного екологічного університету не мав інформації о підготовці цих рішень до 5 січня цього року, поки не вийшла постанова Кабінету міністрів”, — зазначив голова вченої ради екологічного університету Сергій Степаненко.
Головним аргументом міносвіти щодо приєднання екологічного університету до ОНУ ім. Мечникова, зазначив ректор ОДЕКУ Володимир Ковальчук, було те, що в університеті мала кількість студентів першого. Наразі у закладі навчаються 1208 студентів. Але якщо рахувати з трьома коледжами, які входять до структури університету, то їх буде більше — понад дві тисячі. Це, зазначив ректор, співмірно з іншими закладами освіти Одещини.
Ректор додав, що ОДЕКУ готує фахівців екологічного напрямку: агрометеорологів, гідрометеорологів, ІТівців, які працюють з екологічними задачами. В ОНУ ім. Мечникова, за його словами, такого вузькопрофільного навчання немає.
“Наша основна позиція — це зберегти ті унікальні спеціальності, які є в нашому університеті. Я готовий до того, аби добиватися, щоб ми збереглися. Тому створення такого великого об’єднаного університету на правах автономії, то я нічого поганого тут не вбачаю”, — сказав ректор.
Окрім інших структурних підрозділів немає розуміння і подальшої долі військової кафедри екологічного університету. Вона готує унікальних для України фахівців, каже її начальник Олег Грушевський.
“На поточний рік заплановано проведення багато курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації, деякі з них будуть проводитись вперше в історії вищої освіти України, зараз кафедра проходить модернізацію, закуповується специфічне обладнання, укладаються договори на використання акваторії Чорного моря, а тому сталий розвиток кафедри має дуже велике значення”, — розповів Олег Грушевський.
Суспільне надіслало запит до міністерства освіти Україні щодо цієї ситуації та чекає на відповідь. Представники ОДЕКУ також підготували звернення до Кабміну.