Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

«Одещина пам’ятає»: школярка з Котловини увійшла до кращих доповідачів на обласній краєзнавчій онлайн-конференції

11 Січня 2024 11:50
Микола Григораш
«Одещина пам’ятає»: школярка з Котловини увійшла до кращих доповідачів на обласній краєзнавчій онлайн-конференції

Наприкінці минулого року було проведено обласну краєзнавчу онлайн-конференцію «Одещина пам’ятає», присвячену 90-м роковинам Голодомору в Україні. Доповідачі конференції озвучили результати своєї пошуково-дослідницької роботи з вивчення подій та фактів, політичних, економічних та соціальних чинників, що призвели до геноциду 1932-1933 років, масового штучного голоду 1921-1923 та 1946-1947 років.

У роботі конференції взяли участь 49 учасників із 21 територіальної громади Одеської області. Найкращими доповідачами експертною комісією визнано 12 учасників, серед яких і учениця 10 класу Котловинського ліцею Ренійської міської ради Яна Кіхай, яка підготувала під керівництвом керівника гуртка військово-патріотичного виховання через музейну педагогіку Котловинського ліцею Ніни Дейнека роботу «Ти кажеш, не було голодомору?». Про це повідомляється на сторінці ліцею у соціальній мережі Фейсбук.

Як зазначається, Яна Кіхай представила достойну презентацію та матеріали про жахливий період голоду 1946-1947 років у селі Котловина, які зберігаються в окремому розділі шкільного історичного музею широкого профілю.

Додамо до сказаного вище, що темі голодоморів в Україні, зокрема, масовому штучному голоду 1946-1947 років, від якого дуже постраждала Котловина, у сільському ліцеї в рамках освітнього процесу приділяється велика увага. Учні давно та успішно пишуть на цю тему дослідницькі роботи, багато з яких, як і спогади односельців, увійшли до книги «Історія села Котловина (Болбока). 1812-2012 рік», автором-упорядником якої є колишній учитель історії Котловинської школи Євдокія Яманди. Наприклад, робота В’ячеслава Басаджи, на той момент учня 11 класу, «Сталінські репресії та голод 1946-1947 у Котловині». Також у цій книзі опубліковано «Таблицю руху смертності мешканців села Котловина у 1946-1947 роках», в якій 77 прізвищ, але цей перелік далеко не остаточний – з повним списком охочі можуть ознайомитись у картотеці краєзнавчого музею.

Нагадаємо, у жовтні минулого року «Махала» писала про те, що в обласному центрі гагаузької культури у селі Виноградівка відбулася презентація книги «Can acısı» («Біль душі»), що є збіркою учнівських робіт про голод 1946-1947 років, складеною музеєм села Авдарма Гагаузької Автономії Молдови, один екземпляр якої був вручений бібліотекарю Людмилі Базаджи для читачів Котловинської бібліотеки. У цьому ж матеріалі публікуються спогади про голод тих років у Котловині його очевидці Марії Хаджиогло.

Поділитись
Зараз читають