Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Зустрічаємо весну: завтра в Болграді пройде майстер-клас з виготовлення мартениць

22 Лютого 2023 16:04
Ганна Ковальова
Зустрічаємо весну: завтра в Болграді пройде майстер-клас з виготовлення мартениць

Завтра в Болградській міській бібліотеці відбудеться майстер-клас “Мартеничка. Свято весни”. Про це повідомили на сторінці закладу у Фейсбуці.

На заході усі охочі зможуть навчитися плести бутоньєрки, які в народі називаються “мартенички” або “мерцишори”. Початок майстер-класу заплановано о 13:00 в будівлі бібліотеки, яка розташована за адресою: пр. Соборному, 137. Запрошуються всі охочі.

Майстер-клас продемонструє відома в Болграді майстриня Надія Щербата.

Що таке мартенички?

Щорічно в перший день весни болгари відзначають одне з найдавніших свят – Перше березня або Баба Марта. Цей день символізує початок нового життєвого етапу, наближення тепла і оновлення природи.

Цього дня всі родичі, друзі та знайомі пов’язують один одному на зап’ястя або на груди „мартенички“ (марцишори) – амулети з переплетених червоних та білих вовняних ниток, що символізують жіночий та чоловічий початок, а разом – родючість. Так як березень – місяць зачаття весни та пробудження Землі, яка скоро народить багате на врожай літо.

Білий колір нитки символізує чоловічий початок, силу, світло, Сонце. Пізніше, коли язичницькі уявлення в народній свідомості злилися з християнськими, білий — колір Христа став означати незайманість, непорочність, моральну чистоту. Червоний, відповідно, є знаком жіночого початку, крові, зачаття, народження, місяця.

Поділитись
Зараз читають