Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Зруйнована обстрілами багатоповерхівка у Сергіївці досі не має підрядника: чому так сталося та коли розпочнеться ремонт

01 Листопада 2023 15:20
Олександра Сергєєва
Зруйнована обстрілами багатоповерхівка у Сергіївці досі не має підрядника: чому так сталося та коли розпочнеться ремонт

Більше року пройшло з російського обстрілу багатоповерхівки в смт Сергіївка Білгород-Дністровського району. Коли люди зможуть повернутися у свої квартири? Про це розповіли у Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області.

1 липня 2022 року вночі російські окупанти завдали ракетний удар по Одеській області. Було зафіксовано три ракети типу Х-22. Одна з них влучила у дев’ятиповерховий будинок в центрі Сергіївки внаслідок чого був повністю знищений цілий під’їзд багатоповерхового житлового будинку. У ту страшну ніч у власних квартирах загинула 21 людина.

Болградський район тоді також зазнав важкої втрати – під час атаки у будинку знаходилася мешканка села Банівка Василівської громади Наталія Мільчева.

Цілий рік на об’єкті нібито тривали роботи з відновлення. Коли Одеську область очолив Олег Кіпер, який навідався на будівництво, стало відомо, що за цей час не було зроблено майже нічого. В інтервю місцевим ЗМІ очільник ОВА зазначив, що така ситуація склалася через недобросовісного підрядника. Тоді ж він пообіцяв, що візьме відновлення будинку на особистий контроль. 

Через місяць після цього Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області оголосила тендер на проведення капітального ремонту дев’ятиповерхівки загальною вартістю 75 мільйонів гривень, однак торги не відбулися.

Тому, щоб визначитися із підрядником, Служба відновлення оголосила про проведення відкритих ринкових консультацій, на які запрошує будівельні компанії з підтвердженим досвідом робіт на об’єктах цивільного будівництва.

Учасники зустрічі обговорять ключові умови тендерів та кваліфікаційні вимоги, які будуть застосовуватися при проведенні закупівлі. Представники компанії отримають відповіді на питання та зможуть надати свої пропозиції.

За результатами зустрічі буде фіналізовано пакет тендерної документації та оголошено тендер.

Публічні консультації відбудуться 3 листопада, долучитися до них можна буде як офлайн (у головному офісі Укравтодору в місті Одеса) так і онлайн.  

Від підрядника вимагається проведення комплексної відбудови будинку з виконанням зовнішнього та внутрішнього оздоблення, влаштуванням всіх основних комунікацій та підключення їх до мережі.

Очікувана вартість проєкту складає 75 055 000,00 грн. Всі роботи мають виконати до 31 грудня 2024 року. А це означає, що якщо тендер відбудеться і ремонтні роботи розпочнуться, то вже на початку 2025-го року люди зможуть нарешті повернутися у свої домівки.

Поділитись
Зараз читають