В Оксамитненському ліцеї функціонує екологічний гурток «Юні знавці природи». Тут діти вчаться садити дерева, квіти, чагарники та доглядати їх.
▪️ Читайте також: Як Болградський Центр дитячо-юнацької творчості розвиває таланти і робить маленький внесок у велику перемогу
Щороку вихованці гуртка висаджують квіти та чагарники біля школи, у тому числі бузок, інжир. Деякі хлопці навчилися пророщувати каштан, дуб, павловнію та готують саджанці під посадку.
Але буває погода підводить, на вулиці дощ. Тоді керівник гуртка Надія Атмажова розповідає дітям про історію та культуру свого народу. В один із таких днів вона познайомила дітей з історією виникнення ляльки-мотанки. Педагог спільно з дітьми знайшли в інтернеті відеоурок з її виготовлення та вирішили спробувати її зробити. Мотали всі дружно: і дівчатка, і хлопчики. Кожен додому забрав ляльку-оберіг, зроблену своїми руками.
Ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, на Луганщині була сильна пожежа, вигоріло багато гектарів лісів. Дітей дуже зворушила ця історія. Вихованці гуртка «Юні знавці природи» разом із гуртком «Веселий вулик» (гурток малювання в Болградському ЦДЮТ) цілий місяць збирали насіння дерев, чистили їх, насипали в конверти, а потім відправили до Сєвєродонецького лісництва.
Хлопці написали й відправили листа, в якому сказали, що хочуть, щоб частинка Бессарабії проростала в Луганській області. Отримавши позитивну відповідь, маленькі оксамитненці відправили поштою насіння, які співробітники лісництва проростили та висадили вже саджанцями.
«Шкода, що зараз немає можливості дізнатися, як ростуть ці дерева», – нарікали діти разом із керівником, адже ця територія на сьогодні є тимчасово окупованою.
Члени гуртка «Юні знавці природи» беруть участь у всіх природоохоронних акціях, які проводить Болградський ЦДЮТ та Оксамитненський ліцей ім. І.І. Булгарова.
Щороку вони беруть участь у природоохоронній акції «Збережи ялинку». На трасі Ізмаїл-Болград хлопці прикрашають ялинку, тим самим хочуть привернути увагу людей до проблеми вирубування живих насаджень і показати, що ялинка гарна, коли жива і її не треба рубати.
Діти беруть участь і в акціях на підтримку наших воїнів. Але це не афішують, вважаючи свою роботу маленьким скромним внеском. Діти розписували лопатки, збирали та сушили шипшину та лікарські рослини. Вторговані невеликі гроші передали на потреби ЗСУ.
Сьогодні їх турбують проблеми екології в Україні та Болградському районі, тому вони, користуючись можливістю, вирішили звернутися до читачів інтернет-видання “Махала”:
«Ми, вихованці гуртка «Юні знавці природи», хочемо сказати дещо важливе. Любіть свою Батьківщину, свій край, бережіть природу, не кидайте сміття, а сортуйте його. На відпочинку намагайтеся максимально прибрати після себе. Не кидайте пакети біля озера, їх ковтають риби. Не розпалюйте вогонь біля лісових насаджень, щоб уникнути пожежі! Пам’ятайте: Земля – це наш дім. Вона жива, бережіть її. Садіть дерева, квіти, робіть нашу планету красивішою, чистішою. Адже якщо не ми, то хто?».
Генрієтта Домущі