У селі Табаки Болградської громади невідомі вкотре розбили крісла на трибуні. Про це повідомив Табаківський старостинський округ на сторінці у Фейсбуці. Це, безумовно, погано. Цей факт привернув нашу увагу, бо проблема набагато глибша. Адже фактично обслуговувати цей стадіон місцева влада не може.
Він у підвішеному стані. І так уже десять років. І хоч сьогодні стадіон відноситься до відділу культури, він є об’єктом незавершеного будівництва. А значить з його обслуговуванням та облагородженням є проблеми.
Стадіон почали будувати в 2012 році. Старші люди пам’ятають проєкт влади Януковича та голови Одеської ОДА того часу Матвійчука – «Народний бюджет». Під виглядом ініціатив людей проштовхували потрібні владі об’єкти для подальшого політичного піару та «освоєння» бюджетних коштів. Піара на той час було багато. А ось результату – не завжди.
Стадіон у с.Табаки потрапив під «Народний бюджет». На хвилиночку, станом на 2012 рік, вартість першої черги спорудження цього об’єкта оцінювалася в 7 млн 280 тис. грн. Для порівняння, на той час 1 долар США коштував 8 грн. Тобто стадіон мав коштувати майже 1 млн доларів.
«Золотий» стадіон у Табаках викликав у людей роздратування та нерозуміння. Навіщо він тут, адже поряд у Болграді вже є стадіон? Але вже в готовий об’єкт майже 8 млн грн не вкладеш. А в Табаках неоране поле.
“Стадіон розрахований приблизно на 500 місць. Цей спортивний комплекс буде включати футбольне поле з трав’яним покриттям, волейбольний і баскетбольний майданчики. Крім того, на стадіоні з’являться роздягальні, санвузли, душові кабінки. На даний момент вже встановлено огорожу, проведено планування ігрового поля, зведено каркас глядацьких трибун. Повним ходом йдуть роботи з проведення освітлення, водопостачання та монтажу спеціального поливального обладнання. Завезено та встановлено два водяні резервуари. Завершення будівництва стадіону планується наприкінці 2013 року”, – повідомляла прес-служба облдержадміністрації у 2013 році.
Подібні повідомлення мала друкувати й місцева газета. У номері 78 від 19 жовтня 2013 року ми знайшли новину про відвідування стадіону головою райдержадміністрації Михайлом Садаклієвим та його заступником Іваном Каражековим. Складалося враження, що все йде за планом і незабаром на об’єкті переріжуть червону стрічку. Але будівництво так і не завершили. Наразі є тільки поле та трибуни. Але обіцяних освітлення, туалетів, роздягальні, системи поливу так і не з’явилося.
Стадіон у Табаках існує лише завдяки місцевим ентузіастам, сільському голові, а тепер старості Володимиру Терзі та керівнику сільгосппідприємства Івану Кулінському, який свого часу виділив техніку та допоміг засіяти поле газонною травою. Довгий час поле поливали місцеві футболісти із шланга, сільський голова організовував цей полив. Одним словом, ентузіасти.
Недобудований стадіон Володимир Терзі отримав на додачу, коли був обраний сільським головою. За всі ці роки вирішити цю проблему не вдалося. Сьогодні староста села сподівається, що стадіон набуде свого законного статусу і сюди можна буде вкладати бюджетні кошти. Перше, що необхідно, це встановлення камер відеоспостереження.
Похвальне бажання місцевій владі зберегти цей об’єкт, попри все. Хоча заради справедливості слід зазначити, що використовують його вкрай рідко.
Поки що в старостаті можуть дозволити собі лише пожурити несвідому молодь, яка ламає конструкції, та закликати їх зберегти те, що там лишилося. Однак, навіть те, що колись встановили, зараз перебуває у вкрай занедбаному стані. Адже на одному ентузіазмі неможливо зберегти такий великий спортивний об’єкт, а тим більше недобудований.