Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як в Кубейській громаді почуваються після граду і урагану: подробиці

28 Липня 2023 11:59
Тетяна Терзі
Як в Кубейській громаді почуваються після граду і урагану: подробиці

В Кубейській громаді ще не скоро ліквідують наслідки негоди, яка наробила багато лиха в ніч з 26 на 27 липня. Злива з градом та вітром прийшли с боку Молдови, тому найбільше постраждала та частина села, яка була ближче до кордону.

За інформацією секретаря Кубейської сільської ради, який виконує обов’язки сільського голови, Миколи Арабаджи, найбільше постраждав Кубейський ліцей з початковою школою та гімназією імені академіка Олександра Теодорова – Балана. Пошкоджено 300 листів шиферу. Це майже 80 відсотків даху.

«Плануємо провести засідання комісії з ТБ та НС, зробимо висновок щодо матеріальних збитків та будемо звертатися до Болградської РВА і далі на область. Сподіваємось, держава допоможе, можливо, буде варіант співфінансування. Бо самотужки ми не впораємося. Потрібно міняти повністю дах. Та й людям, чиї дома постраждали найбільше, треба виділити матеріальну допомогу», – повідомив «Махалі» Микола Арабаджи.

Дома й городи сільчан, які проживають в тій частині села, значно постраждали. Майже на кожній домівці розбито щонайменше 20 листів шиферу. Але замінити його зараз проблематично. Бо його просто немає у продажі. Коштує один лист 500 грн. Постраждалі від негоди вже підрахували, що ремонт даху обійдеться в середньому в 10 тис грн. І це не враховуючи розбитих вікон, знищеної городини, виноградників тощо. Є й випадки пошкодження автомобілей.

Після оголошення на сторінці громади в «Фейсбук» мешканці масово звертаються до сільської ради з заявами про відшкодування збитків. Але в селі ще не знають всіх масштабів пошкоджень. І тільки роблять підрахунки.

Інші об’єкти соціальної інфраструктури зазнали невеликих пошкоджень. На даху дитячого садка замінять декілька черепиць. Є розбиті плафони і лампочки.

Що стосується урожаю, то ситуація складна. В тій частині села, що ближче до кордону, на городах знищено майже все – помідори, перець, виноград тощо. Постраждало фермерське господарство, яке займалося вирощуванням персиків і винограду – 90 відсотків майбутнього врожаю збито і лежить на землі.

Просапні культури – соняшник і кукурудза – в задовільному стані. Люди сподіваються якийсь врожай отримати.

За інформацією Миколи Арабаджи, негода торкнулася і інших сіл, які входять до складу Кубейської громади. Менше всього постраждало село Оріхівка. В селі Виноградне також є пошкодження дахів. Тут під час сильного вітру дерево впало на лінії електропередач і обірвало їх. Половина села і досі залишалося без світла. Сьогодні там працюють представники ДТЕК, ліквідують наслідки.

Нагадаємо, в Кубеї пронісся ураган і випав град розміром з перепелине яйце.

Поділитись
Зараз читають