Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як творчі колективи обласного центру національних культур в місті Рені популяризують культуру (фото, відео)

03 Листопада 2023 11:00
Микола Григораш
Як творчі колективи обласного центру національних культур в місті Рені популяризують культуру (фото, відео)

1 листопада у народному календарі українців та багатьох інших слов’янських народів – День Святих Кузьми та Дем’яна. До цього свята Обласний центр національних культур у місті Рені підготував театралізований обряд «Осінні Кузьминки», який зняли на відео. Як виявилося, це не єдина подібна робота його творчих колективів.

За словами директорки ОЦНК Марини Мунтян, вже знято багато відео, в яких беруть участь ті чи інші колективи центру. Наприклад, у цьому обряді в записі пісні взяв участь ансамбль «Роден край», а безпосередньо в записі самого відео – театральний колектив «Соняшник».

«Ми знімаємо на відео не лише українські обряди, а й обряди інших народів. «Осінні Кузьминки» стали черговою нашою роботою. Ми знайшли у народному календарі цей день, який нас зацікавив, підготували сценарій та зняли відео, яке, як і інші наші відеороботи, розмістили на нашому каналі у YouTube», – розповіла Мунтян.

Директорка ОЦНК Маріна Мунтян (в центрі) з учасницями творчих колективів.

У центрі постійно шукають щось цікаве, цим займаються як методисти, так і художній керівник. Наприклад, ідея та сценарій обряду «Осінні Кузьминки» належать методисту Вероніці Мунтян, а зйомками та монтажем займається сама директорка.

«Перехід на такий формат роботи став вимушеним заходом, коли у 2020 році  запровадили карантинні обмеження. Звичайно, ми зараз можемо вийти на сцену, вже немає таких обмежень – хіба сигнали повітряної тривоги повинні враховувати. Наприклад, у травні цього року ми показали на сцені міського Будинку культури виставу «Біла ворона», яка розповідає про таку видатну історичну особистість, як Жанна д’Арк. Однак, знайшовши для себе такий формат роботи ще з часів пандемії, ми не відмовлялися від нього, оскільки він нам дуже сподобався», – продовжила Марина Мунтян.

Відеоматеріали, зняті за участю колективів ОЦНК, це вклад центру в літопис Ренійської громади. Минуть роки і ці записи, безсумнівно, матимуть цінність для фахівців з історії рідного краю, які вивчають його культурні традиції. Назви ж відеоробіт ОЦНК говорять самі за себе: “Щедрик, щедрик, щедрівочка”, “Бессарабська осінь”, “Коляда ти, коляда”, “День Дунаю”, “Българи да си останем!”, “Cînt şi joc la hora moldovenilor” , “Шопські приспівки”, “Трифон Зарізан”, “Щедрий вечір”, “Дівич-вечір на Андрія”, “Сяйво Різдвяної ночі” та інші.

Обряд “Осінні Кузьминки”

«Я знаю, що у нас більше ніхто цим не займається, такий продукт лише ми робимо. Не говорю, що він суперпрофесійний. Але ми теж чомусь навчилися і ведемо таку інформаційно-популяризаторську роботу», – сказала на завершення Марина Мунтян.

Поділитись
Зараз читають