Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як Бородінська громада співпрацює з екологами, аби відновити Буджацькі степи

15 Березня 2024 11:17
Ганна Ковальова
Як Бородінська громада співпрацює з екологами, аби відновити Буджацькі степи

Бородінська громада Болградського району спільно з громадською організацією “Rewilding Ukraine” співпрацюють в напрямку збереження та екологічного відновлення Буджацьких степів, серцем яких є ландшафтний заказник «Тарутинський степ». Нещодавно в громаді відбулися два навчальних семінари з ревайлдингу для місцевих мешканців. Про це повідомили на сайті “Rewilding Ukraine”.

Перший семінар зібрав разом депутатів селищної ради і фахівців, а також старост населених пунктів громади. Після виступів селищного голови Івана Кюссе, фахівця з відновлення екосистем Rewilding Ukraine Олега Дьякова та запрошеного в якості доповідача голови Громадської спілки «Українська рада з ловецтва та збереження тваринного світу» та письменника Адріана Прокопенко, відбулася жвава дискусія щодо важливості збереження та відновлення степів та заходів з ревайлдингу. За п’ять років такої роботи ревайлдинг команди та місцевих партнерів були відмічені значні позитивні результати для природи регіону і сталого розвитку Бородінської територіальної громади.

Іван Кюссе зазначив: «Бачення розвитку громади полягає у перетворенні її на громаду європейського зразка, де питання здорового довкілля, збереження природної та культурної спадщини, залучення природоорієнтованих рішень задля забезпечення розвитку громади та добробуту її мешканців мають бути серед ключових».

Другий семінар відбувся на базі Центру етнографічного, сільського зеленого туризму «Фрумушика-Нова». У ньому брала участь мисливська спільнота громади, що може бути важливим партнером у збереженні та відновленні тваринного світу Буджацьких степів. Хоча на перший погляд природоохоронці та мисливці є антагоністами, безпосереднє спілкування та відверте обговорення ще раз підтвердили, що можливо знайти точки дотику і кожен має свою важливу роль у створенні, збереженні та підтримці сталих популяцій степових тварин. Так, зусиллями команди Rewilding Ukraine та партнерів в регіон успішно повертаються кулани, лані європейські, бабаки, хом’яки звичайні та інші тварини.

Спільною проблемою для всіх учасників семінарів й інших жителів регіону було назване катастрофічне зменшення водних ресурсів, відчутне погіршення стану малих річок та джерел. Це відбувається не лише через зміну клімату та підвищення посушливості, а й значною мірою через тотальне розорювання долин малих річок. Отже, покращення ситуації значною мірою залежить від дотримання водоохоронного законодавства та свідомості місцевих фермерів. Тож саме на останню групу буде орієнтований наступний семінар, який команда Rewilding Ukraine планує провести у громаді найближчим часом.

Поділитись
Зараз читають