Наприкінці жовтня одна з місцевих мешканок селища Бессарабське (колишнє Тарутине) оприлюднила у соцмережах відео, на якому вона зафіксувала дорогу до місцевого сміттєзвалища – вздовж якої з обох боків насипані купи сміття. Думки щодо засмічення території розділилися: одні звинувачують мешканців, які не довозять сміття до звалища, інші — місцеву владу, яка не забезпечує своєчасний вивіз сміття.
Для детального з’ясування всіх обставин ситуації з прибиранням сміття у Бессарабській громаді журналіст інтернет-видання “Махала” надіслав інформаційний запит до селищної ради. У запиті ми попросили надати відомості про компанію або організацію, відповідальну за вивезення та утилізацію сміття, обсяги виділених коштів на ці потреби, а також графік проведення прибирання.
З відповіді стало відомо, що в Тарутинській громаді розташовано шістнадцять населених пунктів, кожен з яких має за своїми межами паспортизовані сміттєзвалища для збору побутових відходів. У бюджеті громади передбачено 200 тисяч гривень на вивіз сміття та ліквідацію несанкціонованих звалищ. Також зазначено, що у громаді працюють два комунальні підприємства які відповідають за збір та вивіз сміття – КП «Тарутинське ВУЖКГ» та КП «Побутовець». Усі зібрані відходи спрямовуються виключно на такі санкціоновані місця.
Графік вивезення сміття в кожному населеному пункті індивідуальний:
“Навколо Тарутине за останній рік не було виявлено несанкціонованих сміттєзвалищ. У разі виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ їх буде прибрано, та притягнуто до адміністративної відповідальності осіб, які порушили правила благоустрою”, – зазначили в Бессарабській селищній раді.
Стосовно ситуації, яка склалася на підʼїзді до сміттєзвалища, Бессарабська селищна рада повідомила, що там ведуться роботи з розчищення. Незабаром на самому сміттєзвалищі та на під’їздах до нього планують встановити відеокамери, а також попереджувальні таблички.
“У випадках порушення правил благоустрою та санітарних норм, а саме за утворення несанкціонованих смітників мешканці селища будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Нагадуємо, статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн). Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органи внутрішніх справ”, – йдеться в повідомленні.