Євгенія Гаврилівна Ковальська, яка все своє життя віддала викладацькій діяльності в дитячій художній школі, за вагомий вклад у культурний розвиток була відзначена стипендією міського голови. Про це повідомили у пресслужбі Білгород-Дністровської міської ради.
Щороку у Білгороді-Дністровському одному з ветеранів культосвітньої роботи призначається стипендія міського голови. У 2025 році її отримуватиме Євгенія Гаврилівна.
Євгенія Ковальська народилася у Білгороді-Дністровському 30 грудня 1946 року. Після закінчення ЗОШ №1 навчалась в Одеському державному педагогічному інституті ім. К.Д. Ушинського на художньо-графічному факультеті за спеціальністю «малювання та креслення» та отримала кваліфікацію викладача образотворчого мистецтва.
З 1977 по 2021 роки жінка працювала у Білгород-Дністровській дитячій художній школі.
За роки сумлінної праці Євгенія Гаврилівна виховала не одне покоління творчих особистостей. Учні активно брали участь у виставках та конкурсах, одержували дипломи та нагороди місцевих, обласних та міжнародних організацій.
Серед її випускників є відомі місцеві діячі: архітектор Вікторія Поліщук, художники – Олексій Пожидаєв, Сергій Гарькавий, Григорій Музика, Олексій Морозюк; викладачі – Юлія Вовк, Олена Гришко, Оксана Швець, Олена Лебедєва, Неля Протуренко тощо.
Євгенія Гаврилівна неодноразово організовувала персональні виставки в «Арт Галереї» (м. Одеса), в Білгород-Дністровському краєзнавчому музеї, проводила спільні виставки з польським художником Леоном Храпко у дні Міжнародного фестивалю польської культури «Аккерман – 2007» та «Аккерманський полонез – 2011».
За багаторічну плідну працю Євгенія Гаврилівна була нагороджена грамотами та подяками міського та обласного рівнів.