Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ВООЗ ЗАКЛИКАЄ КРАЇНИ ПОВЕРНУТИ МАСКОВИЙ РЕЖИМ. ЯКА СИТУАЦІЯ С COVID-19 В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ?

15 Липня 2022 13:10
Тетяна Терзі
ВООЗ ЗАКЛИКАЄ КРАЇНИ ПОВЕРНУТИ МАСКОВИЙ РЕЖИМ. ЯКА СИТУАЦІЯ С COVID-19 В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ?

Смертність від COVID-19 знову стрімко зростає, тож країнам світу треба відновити карантинні обмеження. 

Про це днями заявив генеральний директор Всесвітньої організація охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус.

Як підкреслюють в організації, рівень захворюваності зростає через субваріанти штаму Омікрон.

“Я стурбований тим, що випадки захворювання на COVID-19 продовжують зростати, створюючи додатковий тиск на розтягнуті системи охорони здоров’я та медичних працівників. Я також стурбований тенденцією до зростання смертності”, – сказав Гебреєсус.

Він підкреслив, що попри те, що у світі є прогрес у методах боротьби з коронавірусом, які запобігають госпіталізації та смерті, пандемію ще не подолано.

Тенденцію к зростанню на захворюваність “ковідом” зафіксували на минулому тижні в сусідньому місті Измаїл.

Якщо минулого місяця там фіксувалися лише поодинокі випадки, то за минулий тиждень виявлено майже півсотні людей із підтвердженим COVID-19. 

На щастя, у більшості ковід проходить у легкій формі. Поки що зафіксовано лише три випадки госпіталізації у тяжкому стані.

Ми вирішили дізнатися, чи є привід для занепокоєння у Болградському районі, звернувшись до керівниці Болградського районного відокремленого підрозділу ДУ “Одеський ОЦКПХ МОЗ”  Світлани Фіногенової. 

“В нас поки все спокійно та стабільно – лише два випадки у легкої формі за минулі три тижні на весь Болградський район, який нараховує десь 140 тис населення” – завірила фахівець. 

Вона також зауважа, що на сьогодні навідь більше фіксується випадків захворювання на ГРВІ – до 70-80 на тіждень.

Цю ж інформацію підтвердив головний лікарь Болградського районного ЦПМСД Ігор Веліксарь.

Він також додав, що во всіх підрозділах Центру у Болградському районі створені всі умови для вакцинації  – не тільки від  COVID-19, але й інших хвороб.

“Мі всім забезпечені, у тому числі маємо й бустерну дозу. Бажаючих отримати вакцину не так багато, як у минулому році – до 100 людей, але вони є. Деяким ми нагадуємо, до кого можемо зателефонувати, але ж багато хто поїхав з району”, – розповів лікар.

Ігор Веліксарь зауважів, що Центр та його підрозділи забезпечені такими видами вакцин, як “Пфайзер” и “Коронавак”. Останній роблять кожен день, тому що він індивідуальний. А за для “Пфайзера” набирають по шість людей, тоді ойго відчиняюсть и роблять привівку.

Додамо, що з початку вакцинації від “ковіда” в Болградському районі нараховується 25 тис людей, які її отримали – по одной, або дві вакцини. 

Алла Каріза

Поділитись
Зараз читають