Інтернет-видання Бессарабії

Військовий з міста Вилкове Сергій Гнезділов, який пішов у публічне СЗЧ, продовжує перебувати під вартою

30 Листопада 2024 14:58
Ганна Ковальова
Військовий з міста Вилкове Сергій Гнезділов, який пішов у публічне СЗЧ, продовжує перебувати під вартою

Печерський районний суд Києва продовжив тримання під вартою до 15 січня 2025 року без права внесення застави для військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова, який публічно самовільно залишив свою частину. Про це повідомляє Суспільне.

Тримання під вартою вимагала сторона обвинувачення, водночас сторона захисту просила суд обрати запобіжний не повʼязаний з ув’язненням.

На суді адвокати Гнезділова заявили, що обвинувачення необґрунтовані та бездоказові. За їхніми словами, військовослужбовець не має намірів перешкоджати, переховуватися та впливати на свідків.

Сторона захисту підтвердила вчинення злочину військовослужбовцем — СЗЧ, але заперечила дезертирство, в якому звинувачують Гнезділова. За їхніми словами, різниця полягає в тому, що дезертирство — це залишення служби назавжди, а СЗЧ — тимчасово. Крім того, додали, що Гнезділов самовільно залишив військову частину публічно, а отже “він не переховувався від слідства і зробив це аби сталися зміни”.

Сам Гнезділов заявив, що в останні два місяці в умовах війни українські військовослужбовці стикнулися з “серйозними проблемами”, зокрема відсутністю “справедливої” системи мобілізації та ротацій.

Він наголосив, що Конституція України передбачає рівність прав і обов’язків усіх громадян, включно з обов’язком захищати країну у разі воєнної агресії. Однак на практиці система залишається “економічно та соціально заброньованою”.

Гнезділов розповів, що служить у 56-й бригаді морської піхоти, яка протягом трьох років війни майже жодного разу не була відведена на другу лінію для відпочинку чи відновлення.

“Досвід інших країн, таких як Ізраїль, Південна Корея чи Тайвань, показує, що для успіху у війні потрібна загальнонаціональна мобілізація. Якщо суспільство залишається розділеним і недостатньо залученим, нація рано чи пізно зазнає поразки”, — зазначив він.

Гнезділов закликав до перегляду підходів до ротації, мобілізації та забезпечення рівності обов’язків серед усіх громадян. “Не може бути так, що одні три роки тримають фронт, а інші залишаються в тилу, нічого не роблячи. Україні потрібна справедлива система розподілу обов’язків і чітка дорожня карта дій для досягнення перемоги”, — підсумував Гнезділов.

У коментарі кореспонденту суспільному в залі суду Гнезділов сказав, що готовий буде повернутися на службу, як тільки будуть встановлені чіткі терміни служби військовослужбовців:

“Хочу, щоб пан міністр оборони виконав свою публічну обіцянку, яку він давав більше року. Цю ж обіцянку давали народні депутати, цю ж обіцянку військовослужбовців давали багато хто давав. Я хочу, щоб виконали цю обіцянку і прийняли чіткі терміни служби. Як тільки я побачу, що внесений законопроект, я одразу повертаюся на військову службу”.

Гнезділов також заявив, що збирається звернутися до Європейського суду з прав людини щодо запобіжного, “який програли в апеляції” 19 листопада. Крім того сторона захисту подала скаргу до уповноваженого Верховної Ради справ людини щодо утримання військовослужбовців у СІЗО.

“Надіємо, що я побачу його (Дмитра Лубінця — ред.) там і не було б зайвим, якби він прийшов і подивився не тільки умови перебування військовослужбовців на гауптвахті, бо це ще терпимо, але і умови перебування військовослужбовців в СІЗО. Тому що там ситуація набагато критичніша, ніж на гауптвахті. І ніхто не реагує на скарги, відбувається навіть певна свавілля з цього приводу”, — заявив Гнезділов.

Як передає кореспондент Суспільного, до зали суду прийшли до двох десятків людей, які заявили про бажання взяти Гнезділова на поруки. Серед них військові, ветерани, члени громадських організацій, друзі та журналісти.

Захисниця Гнезділова Анастасія Бурковська після рішення суду про продовження тримання під вартою заявила, що найімовірніше сторона захисту буде його оскаржувати.

Нагадаємо, 22 вересня Сергій Гнезділов зробив заяву про те, що він самовільно покидає військову частину допоки в Україні не буде встановлено чітких строків демобілізації. 9 жовтня його затримало Державне бюро розслідувань, а через декілька днів Київський суд помістив його під варту.

Фото: Суспільне

Поділитись
Зараз читають