Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Вівчарство півдня Одещини виходить на новий рівень визнання

06 Травня 2023 15:10
Тетяна Терзі
Вівчарство півдня Одещини виходить на новий рівень визнання

П’ятого квітня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підписав наказ про включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України нових елементів. Одним з них стало вівчарство, яке широко розповсюджене саме на півдні Одещини.

Це не дивно, бо отари овець, баранина і національні блюда з неї (каварма, булгур), бринза, вироби з вовни давно є візитівкою цього краю. Традиції вівчарства і ремесла, пов’язаного з цим видом діяльності, передаються з покоління в покоління.

 Галузь вівчарства поширена по всій території Одеської області. «Найбільш розповсюдженим регіоном є територія півдня Бессарабії: в Болградському, Ізмаїльському, Білгород – Дністровському районах», – говориться в наказі.

 Зокрема вказуються території розповсюдження:

село Котловина Ренійської міської громади Ізмаїльського району Одеської області;

село Виноградівка Болградської міської громади Болградського району Одеської області;

села Тарутинської селищної громади Болградського району Одеської області;

 м. Болград Болградської міської громади Болградського району Одеської області;

село Фрумушика – Нова Бородінської селищної громади Болградського району Одеської області;

село Фурманівка Кілійської міської громади Ізмаїльського району Одеської області;

село Новоселівка Кілійської міської громади Ізмаїльського району Одеської області.

Також Експертна ради з питань нематеріальної культурної спадщини дає Рекомендації та пропозиції щодо забезпечення охорони елемента НКС.

Громаді у термін до 15 червня 2023 року необхідно буде подати Міністерству культури та інформаційної політики України План охорони елемента на 1-5 років, розроблений з широким залученням  носіїв та заінтересованих організацій.

У Плані охорони елемента треба звернути увагу на питання підвищення ролі та значення традиційної способів виробництва. Розробити низку семінарів про взаємозв’язок елемента та природного простору, а також про традиційні форми харчування та традиційні ремесла. Також необхідно буде підсилити розбудову потенціалу всередині громад, які стосуються культурного розмаїття та міжкультурного діалогу на основі спільної нематеріальної культурної спадщини.

Поділитись
Зараз читають