Цього року, як і у попередні, додаткових вихідних на свята не передбачається, оскільки у країні продовжується воєнний стан. Однак не дивлячись на це громадяни з нетерпінням чекають на святкові дні та продовжують їх відзначать. Коли цього року відзначатимуться головні свята, розповість Махала.
Цього року святкування Масниці розпочнеться 24 лютого та триватиме до 2 березня.
Масляна була і досі залишається важливим святом. У давні часи у святковий тиждень влаштовувалися масові народні гуляння, ярмарки, забави, адже після Масляної завжди починається Великий піст з обмеженнями в їжі та розвагах. Тому вважалося, що чим веселіше відсвяткуєш Масляну, тим багатшим і насиченішим буде весь наступний рік.
Зараз вже майже ніхто не робить на Масляну опудало та не спалює його, однак у кожній оселі господарки пригощають рідних смачними млинцями.
Найголовніше свято року кожен раз змінює дату святкування, адже традиційно відзначається в першу неділю після повного місяця, який є першим повним місяцем після весняного рівнодення.
Цього року Великдень відзначатиметься 20 квітня.
Римо-католики та православні зазвичай святкують Великдень у різні дні, однак цього року, не дивлячись на різницю у календарях, дата святкування збігається. Востаннє таке було у 2017 та повториться знову у 2028 році.
Щорічно на початку літа у православних вірян настає Трійця – свято триєдності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П’ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Торжество є перехідним. Це означає, що його дата прив’язана до Великодня і щороку змінюється.
Трійця відзначається через 50 днів після Великодня і завжди настає в неділю. Звідси і з’явилася назва П’ятидесятниця.
Оскільки цього року і у православних, і у католиків Великдень відзначається 20 квітня, то й Трійця святкуватиметься в один день – 8 червня.
Головне фото демонстративне