Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Україні змінили правила надання відпусток: що потрібно знати

07 Грудня 2023 17:01
Тетяна Терзі
В Україні змінили правила надання відпусток: що потрібно знати

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 8313, який запроваджує нові правила надання відпусток для українців. «Махала» дізналася про основні зміни, які торкнуться українців.

Чого торкнуться основні зміни

Із законодавства виключаються норми щодо творчих відпусток та відпусток у зв’язку з профспілковим навчанням.

Відпустка при народженні дитини буде надаватися не пізніше 3 місяців з дня народження дитини. Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю, така відпустка надається після отримання рішення суду.

Щорічна відпустка може бути поділена на частини будь-якої тривалості не тільки на прохання працівника, але й за такої необхідності у роботодавця.

Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини надаватиметься незалежно від віку дитини.

Збільшується максимальний термін надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин — з 15 до 30 календарних днів на рік.

Роботодавці зможуть відмовляти працівникові у наданні будь-якого виду відпустки (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і відпустки для догляду за дитиною) під час воєнного стану, якщо такий співробітник працює на об’єктах критичної інфраструктури, виробництві товарів оборонного призначення або виконує мобілізаційні завдання.

Військовослужбовці отримають право на відпочинок протягом 60 днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення.

Педагогічний та науково-педагогічний персонал виключають з переліку осіб, для яких передбачено попередній середній заробіток у разі проходження військової служби.

Поділитись
Зараз читають