Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Україні розпочинається вступна кампанія-2024: коли та як зареєструватися для участі у НМТ

13 Березня 2024 13:30
Олександра Сергєєва
В Україні розпочинається вступна кампанія-2024: коли та як зареєструватися для участі у НМТ

Завтра, 14 березня,о 9.00 розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті, яка триватиме до 11 квітня включно. Цього року майбутні студенти мають змогу обрати мову, якою будуть подаватися завдання. Як зареєструватися, що для цього потрібно та які зміни введено, розповіли у Департаменті освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

Для реєстрації для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

 • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
 • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
 • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
 • сформувати Сертифікат НМТ 2024 року.

Обов’язкові копії документів, що необхідні для реєстрації

До персонального кабінету вступнику необхідно обов’язково завантажити сканкопії наступних документів:

 • паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
 • документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
 • документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Вибір міста проходження НМТ

Під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Позначення предмета на вибір (4-й предмет НМТ)

Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова, математика та історія України, – автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно  вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ.

Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків по два предмети, усього чотири предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Також за потреби учасник НМТ зможе вибрати мову, якою бажає отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, історії України, біології, географії, фізики або хімії. 

У 2024 році вступники, які навчались мовами національних меншин, зможуть обрати для складання вищезазначених предметів угорську, польську румунську, кримськотатарську мови.

Внесення змін до персональних даних в е-кабінеті

Після надсилання інформації на обробку до 15 квітня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

 • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
 • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
 • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.
Поділитись
Зараз читають