Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В ТАРУТИНСЬКОМУ АГРАРНОМУ ЛІЦЕЇ ПЛАНУЮТЬ НАВЧАТИ РОБІТНИЧИМ ПРОФЕСІЯМ ЗА КОШТИ МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ

22 Червня 2022 16:55
Тетяна Терзі
В ТАРУТИНСЬКОМУ АГРАРНОМУ ЛІЦЕЇ ПЛАНУЮТЬ НАВЧАТИ РОБІТНИЧИМ ПРОФЕСІЯМ ЗА КОШТИ МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ

В Тарутинській громаді обговорили питання подальшого функціонування аграрного професійного ліцею.

Останніми роками зменшився державний запит та фінансування ДНЗ «Тарутинський професійний аграрний ліцей». Щоб не допустити закриття важливого учбового закладу, пропонується набір однієї групи учнів за рахунок коштів місцевого бюджету.

«Набуття робітничої спеціальності є дуже актуальним у наш час. Незабаром в нашій країні розпочнеться відбудова міст та сіл. Дуже потрібні будуть люди робітничих професій в сільському господарстві», –

відмітив селищний голова Савва Чернев.

Крім цього, випускники місцевих шкіл зможуть навчатися на території громади, забувати тут професійних навичок і залишатися.

За попередніми розрахунками, вартість утримання групи учнів (30 чол.) в місяць буде складати майже 90 тис.грн. До вартості утримання входять: стипендія, харчування, плата за комунальні послуги, витрати на заробітну плату майстрів та викладачів.

Також підготовлені листи до Болградської районної військової адміністрації, Одеської обласної військової адміністрації, плануються  зустрічі з керівництвом адміністрацій щодо подальшої роботи Тарутинського професійного аграрного ліцею та можливості його фінансування за рахунок обласного і державного бюджетів.

Це питання потрібно вирішити найближчим часом, адже новий учбовий рік наближається.

За словами Сави Чернєва, головна задача – набрати групу дітей для навчання у ПАЛ за рахунок місцевого бюджету, визначитися зі спеціальністю групи, а потім усім разом думати про те, як заробляти ліцею власні кошти, надаючи послуги з ремонту приміщень, виготовлення власної продукції и т.п.

До відома, Тарутинський професійний аграрний ліцей має міцну базу і кадровий потенціал. Він був заснований в 1974 році. Має можливість готувати спеціалістів з таких спеціальностей: маляр-штукатур, столяр – тесляр, тракторист-машиніст, електрогазозварювальник, кухар.

Нагадаємо, в Болграді планують закрити Міжшкільний учбово-виробничий комбінат.

Фото Тарутинської селищної ради та з соціальних мереж.

Тетяна Терзі

Поділитись
Зараз читають