Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Саратській громаді кошти, які планували на дороги, передали на потреби ТРО та ВСУ

18 Серпня 2023 16:55
Алла Корінь
В Саратській громаді кошти, які планували на дороги, передали на потреби ТРО та ВСУ

Відбулося позачергове пленарне засідання 27 сесії Саратської селищної ради. Майже за всіма питаннями без зайвих обговорень були прийняті відповідні рішення. Спірним і принциповим виявилося лише одне питання.

На сесії запропонували внести зміни до прийнятого наприкінці грудня минулого року рішення Саратської селищної ради “Про затвердження програми ремонту та утримання автомобільних доріг комунальної власності, загального користування  місцевого значення та державного значення  Саратської селищної територіальної громади на 2023 рік “. Планувалося передбачити кошти у сумі 6 млн грн на ремонт автодороги сполученням Світлодолинське-Введенка, яка не ремонтувалася вже п’ять років.

Мешканці цих сіл неодноразово зверталися за допомогою у вирішенні цього питання.   Дорога вкрай необхідна не тільки населенню,  а й для оперативного пересування швидкої медичної допомоги, поліції, рятувальників, соціальних служб, пошти…

Крім того, з початком нового навчального року шкільний автобус  має доставляти школярів з цих сіл до Саратського ліцею, тому постає питання безпеки дітей. Потребують цієї дороги й сільгоспвиробники, від успішної роботи яких залежить і благополучча громад. Окрім того, до вказаної суми планувалося залучити ще до 4 млн грн коштів державного бюджету. Але всі аргументи, приведені  депутатами від цих сіл, старостами, керівниками відповідальних служб були відкинуті групою депутатів селищної ради, які заявили, що ремонт доріг  зараз не на часі, все має бути спрямовано на допомогу українській армії. Таким чином, рішення  не прийняли.

За спільним рішенням інших депутатів та за ініціативи депутата Сергія Чакіра сесія розглянула питання про внесення змін до програми ремонту і утримання автодоріг, відповідно до яких кошти у сумі 1 млн грн  зняли та спрямували на пріоритетну програму цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Саратської селищної територіальної громади, а саме: на захід “Матеріально-технічне забезпечення військових формувань та підрозділів територіальної оборони “. Загалом на цей захід направили 1 млн 150 тис грн. НДодамо, що на минулій сесії селищної ради на покращення матеріально-технічної бази військових також  виділили 3 млн грн.

Жваві суперечки з питання ремонту доріг йдуть тепер у громаді.

“Мені цікаво, що має статися, щоб наші вельмишановні депутати все ж таки виділили кошти на ці дороги? Страшна аварія? Можливо, якась серйозна перевірка? Скільки ще можна відкладати? Ну да, це ж не вам кожного дня труситись та битись на цих дорогах, це ж не ваші діти їздитимуть кожного дня двічі, це ж не ваші авто вбиваються на цих “раллі-шляхах”. Дуже шкода, що в такий страшний для нас час мало людяності у тих, в кого є голос і влада”, –  докоряють одні. “Закінчиться війна  – будемо будувати, терпіння всім”, “Буде мир – будуть і дороги! ” – стверджують інші.

Поділитись
Зараз читають