Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В пункті пропуску «Орлівка» встановлено памʼятний знак на честь загиблого службового собаки Боцмана (Фото)

17 Березня 2024 16:21
Ганна Ковальова
В пункті пропуску «Орлівка» встановлено памʼятний знак на честь загиблого службового собаки Боцмана (Фото)

У пункті пропуску «Орлівка» встановлено пам’ятний знак Боцману, службовому собаці Одеської митниці, який помер після однієї з масованих нічних атак російськими дронами по пункту пропуску. Про це повідомили в пресслужбі відомства.

Віднедавна всіх, хто перетинає митний кордон України у пункті пропуску «Орлівка», зустрічає службовий пес Боцман, який зображений на меморіальній дошці.

“За будь-якої погоди, вдень і вночі, у вихідні та будні. Знайомий для багатьох нашийник та теплий погляд щирих очей. Тут він стояв на сторожі митної безпеки, успішно здійснював пошук наркотиків та дарував незабутні емоції дітям, що подорожували разом з батьками. Тут він зустрічав і проводжав світанки та пороми до рокової нічної ворожої атаки безпілотниками рф поромного комплексу «Орлівка», яка сталася 26 вересня 2023 року. Тут заступив він на довічну варту…” – зазначили в митниці.

Цей пес, без перебільшення, встиг стати легендою поромного комплексу. У 2023 році він став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Чотирилапі захисники» в номінації «Пошук наркотичних засобів». На його рахунку сотні кілограмів знайдених наркотиків.

“Щиро дякуємо керівництву ТОВ “Поромний комплекс Орлівка” за реалізацію чудової ініціативи щодо встановлення пам’ятного знаку чотирилапому помічнику одеських митників Боцману, на рахунку якого сотні кілограмів наркотиків, психотропів та прекурсорів”, – зазначили в митниці.

Нагадаємо, рокова атака сталася 26 вересня 2023 року. Тоді пункт пропуску був змушений на декілька днів призупинити роботу, аби оговтатися від російської атаки. Саме в ту ніч Боцман разом зі своїм напарником інспектором-кінологом Костянтином Маляром був на зміні. Але через стрес в собаки відмовили життєвоважливі органи, і через два дні, 28 вересня, серце чотирилапого зупинилося. Без пари залишився Констянтин та подружка Боцмана Фіфі, разом з якою вони встигли породити справжню династію цуценят-митників.

Поділитись
Зараз читають