Петропавлівська сільська рада наполягає на відновленні роботи контрольно-пропускного пункту на кордоні з сусідньою Молдовою, бо це суттєво поліпшить умови проживання місцевих мешканців – як українців, так і молдован.
Обидві сторони активно підтримують ініціативу. Петропавлівська сільська рада підписала меморандум про співпрацю з примаріями сел Волонтирівка, Копчак, Тудора.
Крім того, на цю земельну ділянку в громаді оформили державний акт, присвоїли кадастровий номер, у бюджеті передбачили 200 тис грн на побудову об’єкту та створення умов для прикордонників.
Раніше пункт пропуску тут діяв, хоч і був пішохідним. Це було зручно для мешканців навколишніх населених пунктів, бо це найближчий виїзд до Молдови.
Вирішення питання вигідно мешканцям не тільки Петропавлівської, а й сусідніх Успенівської, Плахтіївської громад, а також Саратської громади. Якщо зараз потрібно робити коло на Старокозаче, то відкритя КПП значно скоротить шлях та відкриє найкоротшу дорогу на Кишинів. Окрім інших зручностей, це відкриє пряме автомобільне сполучення у напрямку на Ізмаїл та Рені.
«Відновити роботу КПП – задача цілком реальна», – вважає Петропавлівський сільський голова Оксана Чернова. Тим більше при формуванні Петропавлівської громади планувалося вирішення цю проблему. Але сподіватися на швидке її рішення не слід.
Громада хоче, щоб виїзд був автомобільний. З українського боку автодорога є, але її немає в напрямку прикордонного села Волонтирівка. Від громади направили листи до Президента України, в Кабінет міністрів, Держприкордонну та інші відповідальні служби.
«Ми отримали відповіді. Принципових заперечень немає, але влада пропонує відкласти вирішення питання, зараз це трохи не на часі», – повідомляє Оксана Чернова.