Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В одному з каналів Ізмаїльського району виявлено замор риби: у чому причина

08 Серпня 2023 14:10
Олександра Сергєєва
В одному з каналів Ізмаїльського району виявлено замор риби: у чому причина

Замор риби в Ізмаїльському районі було виявлено декілька днів тому на каналі «Желявський», що з’єднує озеро Катлабух з річкою Дунай. Про це повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

Інспектори провели обстеження каналу, під час якого було виявлено значні скупчення мертвого карася, поодинокі екземпляри судака, верховодки, щуки, плітки.

Державна екологічна інспекція відібрала проби води та доправила їх на лабораторні дослідження, аби виявити причину масового замору. 

Результати досліджень показали, що у воді спостерігається перевищення по завислим речовинам в 1,5 раза, а вміст кисню менше норми в 6,7 раза. Також встановлена наявність сірководню – 116 мг/дм3.

Екологи вважають, що це пов’язано з підвищенням температури води, адже при високій температурі повітря пришвидшуються процеси розпаду органічних та хімічних речовин у водному середовищі. Ці процеси можуть спричинити підвищення хімічних сполук, що призводить до зниження вмісту розчиненого кисню у воді та сприяє виникненню явища задухи риби.

Поділитись
Зараз читають