Інтернет-видання Бессарабії

В Ізмаїлі вирубують каштани. В чому причина?

25 Травня 2023 13:25
Альона Колеснік
В Ізмаїлі вирубують каштани. В чому причина?

Каштанова алея на проспекті Миру – гордість мешканців Ізмаїла. Ці прекрасні дерева прикрашають проспект уже кілька десятиліть. Тому городяни болісно відреагували на зникнення декількох зелених друзів, яке сталося трохи більше як місяць тому. 

Тоді комунальники спилили каштани, що росли поряд із зупинкою (неподалік від офісу нотаріуса). Ще одне дерево викорчували минулого тижня, воно росло поблизу кінотеатру «Україна». Цей факт також став предметом обговорення. З метою з’ясувати причину видалення улюблених мешканцями Ізмаїла дерев, журналістка інтернет-видання «Махала» звернулася за роз’ясненнями до директора комунального підприємства «Житлосервіс» Назима Агаєва.

Назим Бахрамович дуже здивувався, що люди обурюються викорчовуванням дерева біля кінотеатру. «Невже ніхто не бачив цього сухого дерева, яке так довго там стояло? Я вже думав, що незабаром городяни почнуть обурюватися: «Ви що не бачите сухе дерево в самому центрі площі Миру? Куди дивляться комунальники?» А виявляються, навпаки, нас лають за те, що ми його спиляли», – промовив він.

На підтвердження своїх слів він надіслав фотографію, на якій видно, що дерево, про яке йшлося, було дійсно повністю сухе.

Фото, яке надав Назим Агаєв

Видалення каштанів у квітні Назим Бахрамович пояснив тим, що вони також були сухими. Він звернув увагу на той факт, що поряд із зупинкою є ще один хворий каштан. «Він, на жаль, навряд чи виживе. Вічного нічого немає. Є сильні дерева, є слабкі. У них хвороби бувають, як і у людей», – зазначив він.

Ще один хворий каштан

«Ви думаєте, ми дозволимо собі хоч один каштан міста просто так видалити? Навіть коли він хворіє, ми боремося за нього – обробляємо, удобрюємо, щоб зберегти його. Але коли дерево вже висохло, ми викликаємо комунальну інспекцію, яка його оглядає та комісійно приймає рішення. Сухе дерево підлягає видаленню. Вони видають нам ордер на видалення, і тільки після цього ми розпочинаємо роботу», – пояснив Назим Агаєв.

Керівник комунального підприємства зазначив, що «сухе дерево створює загрозу життю та здоров’ю людей». За його словами, згідно із законодавством, таке дерево має бути видалено обслуговуючими організаціями, інакше під час негоди, при поривах вітру воно може завдати шкоди.

На запитання журналіста про те, чи будуть замість видалених дерев висаджуватися молоді, Назим Агаєв відповів: «Цієї осені обов’язково висаджуватимемо і, швидше за все, це будуть клени. І я поясню чому. По другій смузі ростуть липи, тому висаджувати там занадто великі та розлогі дерева не вийде – вони давитимуть на липи, і нічого хорошого в результаті не буде. Висадку каштана розглядаємо, але, ви бачите, їх їсть моль. І це не лише у нас, а по всій Україні така проблема. Їхнє лікування затратне, але й вилікувати повністю, на жаль, не виходить. Ми боремося, скільки можемо, але на майбутнє висаджуватимемо дерева більш стійкі до захворювань, до шкідників тощо».

На жаль, документи з рішенням комунальної інспекції щодо видалення каштанів Назим Бахрамович надати не зміг. За його словами, в інспекції заявили, що «надають їх лише перевіряючим органам».

Поділитись
Зараз читають