У рамках програми Національної служби здоров’я України Болградська ЦРЛ придбала сучасне медобладнання вітчизняного виробництва, яке успішно використовується у хірургічній практиці, починаючи з 2002 року.
«Перша операція вже позаду, і вона перевершила всі наші очікування. І ми, і пацієнт змогли переконатися у перевагах цього медобладнання», – розповів генеральний директор КНП «Болградська ЦРЛ», лікар-хірург Віктор Дішлі.
Переваг справді багато. Це безкровне, швидке, зручне для хірурга та малотравматичне для пацієнта виконання оперативних втручань.
«Судіть самі: якщо раніше після проведення операції на венах пацієнт два тижні залишався прикутим до ліжка, а потім ще два місяці перебував на реабілітації, то зараз усі ці процеси скорочені в рази. Те саме стосується і операцій з видалення гемороїдальних вузлів», – наголосив Віктор Дішлі.
До відома, високочастотне зварювання живих тканин (ВЧ ЗЖТ) розроблено в Інституті електрозварювання ім. Є. А. Патона НАН України у тісній співпраці з провідними медичними організаціями України. Вона показала свою ефективність. Було освоєно понад 150 різних хірургічних методик та щорічно в Україні за допомогою високочастотних зварювальних апаратів проводиться у середньому 25-30 тисяч хірургічних операцій.
Тетяна Терзі
Читайте також:
▪️ У Арцизькій поліклініці з’явився новий вид діагностики – лор-відеоендоскопія
▪️ Десять автомобілів для фронту: як Саф’янівська лікарня опікується військовими та наближає перемогу
▪️ Болградська лікарня ввела можливість підтвердження особистості пацієнта за допомогою QR-коду