Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Болградській громаді виявили небезпечне інфекційне захворювання птиці

01 Березня 2024 09:40
Тетяна Терзі
В Болградській громаді виявили небезпечне інфекційне захворювання птиці

На вершині озера Ялпуг і Болградській громаді знайшли мертвого лебедя.  Згідно результатів досліджень патологічного (біологічного) матеріалу виявлено вірус грипу. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Пташиний грип – дуже небезпечне захворювання птиці. Як повідомили виданню мешканці села Виноградівка, яке розташоване на березі озера Ялпуг, в багатьох домогосподарствах зараз спостерігається захволювання і гібель домашньої птиці. Хвороба проходитть дуже швидко і приводить до смерті птиці.

В Болградській райдержадміністрації готується проведення позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому розглянуть питання недопущення подальшого поширення збудника захворювання, у тому числі питання біологічного захисту господарств усіх форм власності, діяльність яких пов’язана з утриманням птиці, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики грипу птиці.

Аби мінімізувати ризик занесення грипу птиці в особисті домогосподарства, треба дотримуватися наступних обов’язкових заходів:

  • птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
  • не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;
  • не допускати контакту домашньої птиці з дикою, територія проживання та харчування якої певним чином пов’язана з людиною (ворони, голуби, горобці, синиці, сойки, галки, граки тощо) та особливо з дикою перелітною птицею;
  • проводити ретельну очистку пташника та періодичну дезінфекцію;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

Спеціалісти кажуть, що вірус пташиного грипу легко знищити за допомогою термічної обробки, тому вживати в їжу продукти птахівництва слід лише після термічної обробки: яйця потрібно варити не менше 10 хвилин, а м’ясо не менше 30 хвилин при температурі 100 градусів.

Фото Софії Чебан

Поділитись
Зараз читають