Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Болграді з нового року припиняють обслуговування багатоквартирних будинків: влада хоче стимулювати створення ОСББ, люди занепокоєні

17 Листопада 2023 15:03
Тетяна Терзі
В Болграді з нового року припиняють обслуговування багатоквартирних будинків: влада хоче стимулювати створення ОСББ, люди занепокоєні

Комунальне підприємство «Горводоканал» Болградської міської ради провело процедуру списання багатоквартирних будинків, що знаходилися на балансі КП, і з початку 2024 року має намір припинити обслуговування багатоквартирних будинків та їх прибудинкових територій. «Махала» розбиралася в ситуації.

«Пропонуємо до 30 листопаду 2023 року звернутися до абонентського відділу підприємства, кабінет N5, для переоформлення договорів і припинення нарахувань за обслуговування багатоквартирних будинків та прибудинкових територій», – повідомляється на  сайті Болградської міської ради.

Такі дії в міській раді називають вимушеним кроком, який робиться у рамках Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII і «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)».

Все це має стимулювати мешканців багатоквартирних будинків до створення ОСББ. Цей процес йде з 2015 року. В міській раді навіть є Программа підтримки ОСББ, під яку закладаються кошти в місцевому бюджеті, їх можна використовувати на благоустрій будинків і прибудинкових територій. Але незважаючи на це, процес утворення ОСББ проходить складно.

«Не всі ще мешканці багатоповерхівок проявили бажання створити об’єднання співвласників або здійснювати управління самостійно. Не приніс результатів і неодноразово оголошений Болградською міською радою конкурс серед управителів – юридичних або фізичних осіб», – повідомляють в міській раді.

На сайті ми знайшли інформацію про кількість багатоквартирних будинків, які передбачається включити до конкурсу з надання послуги з управління багатоквартирним будинком: в Болграді – 57, селі Оксамитне – 7, в селі Залізничне – 2.

Загалом в громаді близько 90 багатоквартирних будинків, але ОСББ створено лише в 24 з них.

Мешканці міста, особливо військових містечок в Болграді, занепокоєні цією ситуацією, бо бояться, що мікрорайн просто погрязне у смітті. Але з іншого боку, небажання багатьох власників квартир сплачувати квартплату привело до того, що в КП «Горводоканал» накопичилися мільйонні борги.

Дане рішення «Горводоканала» має стимулювати мешканців багатоквартирних будинків створювати органи управління будинками і брати на себе відповідальність.

На сайті Болградської міської ради зазначається, що передбачено три форми управління багатоквартирними будинками за рішенням співвласників. А саме:

• самостійно співвласниками;

• усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю;

• усі функції з управління може здійснювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі — ОСББ) чи асоціація об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі — асоціація ОСББ).

А поки вже з 1 грудня КП «Горводоканал» обмежить обслуговування багатоповерхівок, а з 1 січня повністю припинить цю послугу.

Поділитись
Зараз читають