Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В БОЛГРАДІ ДІЄ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ: ПОТОЧНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

03 Грудня 2022 11:00
Ганна Ковальова
В БОЛГРАДІ ДІЄ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ: ПОТОЧНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Вже 17 років у місті Болград функціонує КНП «Одеський обласний центр комплексної реабілітації людей з інвалідністю у м. Болград Одеської обласної ради». Він надає послуги дітям та дорослим з інвалідністю віком від двох до 45 років, а також сім’ям, у яких вони виховуються.

Послуги реабілітаційного центру

У Центрі працюють практичний психолог, учитель-реабілітолог, учитель-логопед, соціальний педагог та інші фахівці, які потрібні для роботи з людьми з інвалідністю, є навіть дитячий масажист. Усі педагоги пройшли перепідготовку.

Вихованцям Центру та їхнім батькам пропонується понад 20 видів спеціалізованих занять, серед яких спецкурси: «Комплексні заняття із соціальної адаптації», «Корекційно-освітні заняття», «Логопедичні заняття», «Поведінка у складних ситуаціях», «Основи трудових навичок», «Основи освітньої дихальної гімнастики», «Основи хореографії та ритміки», «Звичаї та традиції народів Бессарабії».

Також проводяться заняття з елементами немедикаментозної терапії: ігрова терапія, музична терапія, бібліотерапія, казкотерапія, лялькотерапія, пісочна терапія, ізотерапія, танцювальна терапія, заняття з лікувальної фізкультури.

У другій половині дня вихованці можуть відвідувати гуртки та клуби за інтересами: «Караоке-студія», «Технологія виготовлення сувенірів», «Ігротека», «Образотворче мистецтво» та «Дитячий кінозал».

Щомісяця проводяться культурно-масові заходи, орієнтовані на державні та міжнародні свята, а також організовуються екскурсії містом та за його межами.

Хто відвідує Центр?

На сьогоднішній день у Центрі реабілітації 46 клієнтів, третина їх – це діти із розладом аутичного спектра. Є діти із затримкою психічного розвитку, діти із ДЦП, діти із синдромом Дауна. Особливість таких клієнтів у тому, що вони у дорослому віці залишаються дітьми, їхній розвиток відбувається повільно. Тому й випускаються вони після 45 років – до цього віку вони вже певною мірою соціалізовані.

Раніше випускали людей з інвалідністю з Центру реабілітації у 35 років, однак після проведення великої кількості діагностик та обговорення проблеми в реабілітаційній комісії п’ять років тому було ухвалено рішення випускати людей з інвалідністю у 45 років.

Завдання Центру реабілітації

В Центрі створено всі умови для оптимального функціонування та розвитку людей з інвалідністю.
Основним завданням підприємства є підтримка максимально повної та своєчасної соціально-побутової та психологічної адаптації людей з інвалідністю.

Педагоги допомагають клієнтам у процесі соціалізації, тобто вчать їх жити в суспільстві та обслуговувати себе самостійно, наскільки це можливо – відкривати кран, включати чайник, робити найпростіші, але найважливіші речі.

Необхідно розуміти, що чим раніше звернутися до Центру реабілітації у разі виникнення проблем, тим краще. Тому що чим раніше виявляється проблема, тим легше починати щось робити і тим помітнішим буде результат.

В рамках статутної діяльності ця організація забезпечує прийом осіб з інвалідністю з усієї Одеської області. Проводяться як групові, і індивідуальні заняття. Є клієнти, які вимагають індивідуального підходу, є такі, які потребують групової роботи. А деяким важливо і те, й інше.

Діагностика та індивідуальний підхід

Кожен викладач проводить діагностику кожної дитини. Також кожен педагог пише щодня про дитину, як пройшло заняття, які були результати. Особисті відносини займають від 60 до 80 сторінок.

Наприкінці кожного року педагоги звітують батькам, скільки пройшло занять з їхніми дітьми і який результат. Звичайно, педагоги не в змозі все виправити. Але вони роблять те, що можуть.

Фахівці проводять діагностику з кожною дитиною, бо навіть маючи однакові захворювання, діти можуть бути з різним рівнем розвитку. Наприклад, деякі діти з розладом аутичного спектру починають говорити у 5 – 6 років, якщо з ними займаються ще й удома.

Сумна статистика

«На жаль, кількість людей з інвалідністю у світі зростає. Лише дітей із розладом аутичного спектру у світі 35 мільйонів. І кількість хворих із таким розладом щороку збільшується на 3-5 відсотків. Це наш біль, але ми із цим працюємо. У нас є всі профільні фахівці, які потрібні», – розповідає Валерій Димитров, директор Центру реабілітації.

Основні причини того, що так багато людей з інвалідністю, особливо вродженою, це екологія та генетика. Ця проблема визнана глобальною. Є міжнародні конференції на цю тему, багато пишуть наукових статей.

Проблеми з опаленням у Центрі реабілітації

Реабілітаційних центрів для дітей з інвалідністю не так багато, їх треба цінувати та посильно допомагати. Сьогодні Центру у Болграді потрібна допомога. Вийшов з ладу опалювальний котел. Надія лише на небайдужих громадян, підприємців. Родичі вихованців Центру виступили з ініціативою зі збирання грошей. На сьогоднішній день зібрали 23 тисячі гривень, а потрібно 55 тисяч гривень.

До збору коштів може приєднатися кожен.

Поточний рахунок АТ “Райффайзен Банк Аваль”
Код ЄДРПОУ:
44580236,
ІВАN:
UA333808050000000026006763059.

Також гроші можна переказати на карту Приватбанку 5168757389230709
на ім’я Цекова Злата Василівна.

Генрієтта Домущі

Поділитись
Зараз читають