Декілька днів тому до національного природного парку “Тузлівські лимани” завітав український блогер та телеведучій Артемій Сурін, який зараз працює над багатосерійним документальним фільмом під назвою «Велике Коло – Україна». Про це повідомив еколог та керівник Нацпарку Іван Русєв.
Першим місцем, яке відвідав та відзняв блогер, став порт «Чорноморськ», який з початку війни потерпає від ворожих атак. Звідти Артемій вирушив до національного парку, щоб наочно показати, яку шкоду нанесла російська федерація екології та тваринному світу.
«До нашого парку за погодженням ОСУВ «Одеса» завітала команда творців, яка починає зйомку багатосерійного документального фільму. Навколо нас була неймовірна краса Чорного моря, був сильний вітер і ми разом з командою Артемія обстежили важливі для дикої природи ділянки на піщаному пересипу. Ми розповіли і показали місця де море викидало багато мертвих дельфінів під час активної фази війни у 2022 році у Північно-західної частині моря і під час деокупації Зміїного», – розповів еколог.
Наостанок екологи провели знімальну групу до місць скупчення рожевих фламінго, які, не зважаючи на наближення зими, все ще залишаються на території парку разом із пташенятами.
«Зараз чисельність дорослих і молодих фламінго в нашому нацпарку складає ще біля 1500 особин, яких вдалося порахувати завдяки 60-х кратній підзорної труби. Поруч з ними було дуже багато качок галагазів – майже 5 тисяч. Високо над нами пролітали зграї білолобих гусей і червоноволої казарки. Є ще і багато інших видів птахів, які летять з далекої Півночі до Африки і використовують наши лимани як транзитний вокзал», – розповів Іван Русєв.
Загалом фільм торкнеться багатьох тем – він розповідатиме про життя України, про українців під час війни, про життя дикої природи в країні, про вплив війни на людей і природу.
Артемій Сурін планує відвідати кожен куточок країни щоб оцінити вплив війни на кожен з регіонів.
«Проект «Велике Коло-Україна» – це продовження навколосвітнього шляху, тільки зараз, весь світ для мене – це Україна. І це не просто метафора. Я проїду всі регіони України, які насправді живуть, кожен – в своїй реальності, та зніму чесний відбиток цього історичного часу. Я розумію, що зараз кожному із нас дуже складно розгледіти наше майбутнє, уявити, що буде навіть через рік. Але я точно знаю, що саме бачення майбутнього формує наше теперішнє, рухає нас вперед, та підказує які саме кроки робити кожного дня. Тому я починаю цю подорож, щоб шукати відповідь на питання: Що далі?», – саме так представив свій проєкт громадськості блогер.