Київська митрополія Української Православної Церкви отримала Припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації. Про це повідомляє Державна Служба України з етнополітики та свободи совісті.
За результатами проведеного дослідження щодо наявності ознак афілійованості Київської митрополії Української Православної Церкви з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена на території України, Київській митрополії УПЦ має усунути порушення законодавства до 18 серпня 2025 року.
УПЦ має надати рішення щодо виходу зі структури Російської православної церкви (РПЦ), щодо втрати чинності для УПЦ усіх положень Статуту РПЦ, надати рішення щодо відкликання священнослужителів, ченців, черниць УПЦ зі складу Священного Синоду РПЦ, Архієрейського та Помісного соборів РПЦ, Міжсоборної присутності РПЦ тощо.
Також Митрополит Київському і всієї України Предстоятель УПЦ (Місцеблюстителю) має публічно заявити в усній або письмовій формі про розірвання зв’язків з РПЦ.
Повністю з Приписом можна ознайомитися на посиланням.
Фото: Еспресо.