Проєкт «Розвиток та просування спільної спадщини» BSB 1010 в рамках Операційної програми Чорноморського басейну об’єднав ресурси трьох країн-учасників – Болгарії, Румунії та України, які вже близько двох років тісно співпрацюють в напрямку розвитку туризму в своїх регіонах. В рамках програми з 29 серпня по 2 вересня відбувся тематичний табір для молоді в м. Мурфатлар, Румунія.
Болградську громаду на заходах представили 15 учнів під керівництвом педагогів Ірини Гончарової та Інни Гіневської.
До табору потрапили ті учні, хто цікавиться туристичним напрямком та бізнес-плануванням. Одним з головних критеріїв участі в таборі було знання англійської мови, на якій представники спілкувалися та презентували проєкти своїх країн.
Учасники табору з України були розподілені умовно на п’ять груп, які відповідали за підготовку заходів табору, презентацію бізнес-ідей та творчий супровід.
Варто зазначити, що представники з України були наймолодшими учасниками табору, які на рівні з професіоналами висували цікаві бізнес-ідеї щодо розвитку туризму в регіоні.
План табору містив як навчальний характер, так і змагання. Так учасники спілкувалися з лекторами – представниками туризму з Румунії, вивчали бізнес-планування, брали участь у тематичних змаганнях, відвідували об’єкти промисловості, музеї, цікаві туристичні локації.
Основним завданням молодіжного табору для країн-учасників було презентування бізнес-ідеї щодо залучення туристів у свій регіон, показ того, що можна започаткувати в містах, аби створити прибуткові туристичні об’єкти.
Учні Болградської громади представили організаторам міжнародного проекту три бізнес-ідеї: “Болград Forever”, туристичний маршрут якого складається за трьома напрямками – еко-курорт, арт-майстерня та нічний клуб; “Болград історичний”, який знайомить з історичними об’єктами Болграда – Спасо-Преображенський та Свято-Миколаївські собори, гімназія ім. Г.С. Раковського та ін; “Болград сучасний”– туристичний маршрут новоствореними і відновленими локаціями міста – винний завод, туристичний центр та інших.
«Організатори проєкту зазначили, що наша бізнес-ідея успішно вмістила в собі як елементи культурної спадщини, так і сучасні нововведення. Вони чітко озвучували цілі та своє бачення перспективного туристичного міста», – розповіла Ірина Гончарова.
В загальному заліку бізнес-ідея Болградської громади отримала 2 місце. Плідна праця організаторів проєкту, педагогів і учнів не була марною.
«Учні гідно представили туристичний продукт нашої громади, пишаємося ними. Ми бачили з яким настроєм вони виходили з лекцій та як викладалися на презентації. Табір також вплинув і на вибір професії, багато хто замислився зв’язати її зі сферою туризму», – каже Ірина Гончарова.
Мотивована, натхненна на інші проєкти, з новими знаннями та знайомствами молодь Болградщини крокує впевнено далі. Сподіваємось, що ідеї дійсно будуть втілені в життя, бо в нас є перспективні представники та багатий туристичний ресурс.
Нагадаємо, нещодавно делегація Болградського району, в рамках цього ж проєкту, взяла участь в бізнес-форумі, який проходив в Болгарії. Подробиці можна дізнатись за посиланням.
Тетяна Манолова