Учень 10 класу Саратського ліцею Андрій Німець посів третє місце у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму. Про це інтернет-виданню “Махала” повідомив Андрій.
“Тема проекту – “Методи профілактики та лікування паразитарних хвороб кімнатних рослин” – вражає. Це демонструє не тільки глибокі знання, але й практичну спрямованість роботи”, – зазначила керівник юного дослідника, вчителька Людмила Черногородова. Це Людмила Вікторівна, побачивши здібності та захоплення Андрія, запропонувала йому зробити презентацію та подати на обласний конкурс. Допомогла вийти на контакт з одеським науковцем, доцентом кафедри ботаніки Одеського національного університету ім. Мечникова Володимиром Немерцаловим. Андрій став членом гуртка юних натуралістів, де робота зі здібними дітьми ведеться на науковому рівні. Свій проект, підготований під керівництвом Володимира Немерцалова, Андрій подав на обласний конкурс та посів третє місце. Це відкрило шлях до Всеукраїнського конкурсу.
– Андрію, чому саме така тема? Захоплення квітами для хлопця – це незвично…
– Я цікавлюсь квітами з дитинства, багато знаю про їхні хвороби, проблеми, стан здоров’я. Починалося все з маминих квітів. Їх було багато, і коли народилися мої сестри, доглядати за квітами довелося мені. Спочатку вони в мене пропадали, а ось років 3-4 тому я взяв якось у знайомої буквально листочок і посадив. І ось тепер усі підвіконня у нас уставлені вазонами…
– Мабуть, у вас “легка рука”.
– Мабуть…
– У чому полягала ваша конкурсна робота?
– Ми вивчали фітопатогенні організми, які впливають на стан рослини та її здоров’я. Фітопатогенні віруси та бактерії, які можуть призвести до загибелі рослини. Якщо їх виявити на ранніх стадіях, можна вплинути на ситуацію. Але нашою основною задачею було виявлення впливу комах-паразитів на квіти та їх лікування інсектицидами, а також народні методи боротьби з шкідливими комахами.
– Ви спостерігали ці процеси наявно?
– Так, на своїх квітах – борошнистого червеця, тріпсів, білокрилку…
– Цього “добра” в нас багато!
– І занадто…
– Андрію, а як з навчанням? Ви мабуть відмінник?
– Не відмінник, але й не двієчник… Більше подобаються предмети, пов’язані з рослинництвом.
– Ваше захоплення може стати вашою майбутньою професією?
– Так, я хочу стати агрономом. Планую вступати до вишу за цією професією. І сподіваюсь, що участь у подібних конкурсах мені у цьому допоможе.