Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

У ЗАПОВІДНИК, ЩО НА ОДЕЩИНІ, ПРИЛЕТІЛА ПОНАД ТИСЯЧА НАЙМЕНШИХ У СВІТІ ЧАЙОК

30 Травня 2022 10:57
Софія Чебан
У ЗАПОВІДНИК, ЩО НА ОДЕЩИНІ, ПРИЛЕТІЛА ПОНАД ТИСЯЧА НАЙМЕНШИХ У СВІТІ ЧАЙОК

На Одещині у національний природний парк “Тузлівські лимани” прилетіли понад тисяча найменших у світі чайок. Про це у Facebook повідомив доктор біологічних наук, співробітник природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.

Він зазначив, що в заповіднику зараз пора масового лету комарів-дзвінців. Їхні великі зграї та їх личинки (мотиль) приваблюють як корм птахів.

“Серед них – птах, який пролітає через нацпарк, – маленька чайка. Тільки на кордоні Тузловської Амазонії вже кілька днів харчуються комарами та мотилем понад тисячу птахів. Цей вид чайок схожий на мініатюрний варіант озерної чи чорноголової чайки, але відрізняється, крім розміру, забарвленням голови та крил”, – написав учений.

Він повідомив, що це найдрібніша чайка у світі (довжина тіла – до 27 см) і одна з найелегантніших – вона неймовірно легко літає. В Україні ця чайка спорадично гніздиться колоніями на Поліссі, у гирлі Дніпра. Крім комарів та їхніх личинок, харчується переважно комахами, яких часто ловить у польоті; меншою мірою рибою, дрібними ракоподібними та молюсками.

“Зараз неймовірна синергія армії птахів, разом із рослинами, водами, світанками – всі, на всіх фронтах, своєю потужною та позитивною енергетикою допомагають українцям у боротьбі з орками”, – наголосив Русєв.

Джерело

Поділитись
Зараз читають