Загалом працівники національного природного парку зібрали близько 4 кг мазуту, який потрапив до узбережжя внаслідок затоплення танкерного судна в Керченській протоці. Про це повідомив еколог Іван Русєв.
Обстеження узбережжя Чорного моря в межах нацпарку для виявлення забруднених ділянок мазутом тривало протягом трьох днів. За цей час працівники парку обстежили близько 40 км піщаного пересипу На одній з ділянок, протяжністю 200 м, було виявлено викиди мазуту. Увесь мазут вагою до 4 кг з пересипу вже прибрали.
“Зараз у нацпарку на узбережжі мазуту немає, але немає і жодних гарантій того, що його море знову завтра не викине, оскільки мільйони дрібних фракцій ще дрейфує в водах Північно-західної частини Чорного моря”, – зазначив еколог.
Також він зазначив, що цей викид спричинив багато біди для фауни нацпарку. Так, хвилями на узбережжя викинуло рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України, червоношию гагару. Тіло пташки було в мазуті.
Нагадаємо, мазут потрапив у води Чорного моря внаслідок аварії, яка сталася 15 грудня 2024 року. Вантажне судно «Волгонефть-212» із 13 членами екіпажу на борту затонуло в Керченській протоці, перевозячи чотири тисячі тонн мазуту. Згодом стало відомо про ще одну катастрофу танкера «Волгонефть-239», який розламався на дві частини після сильного удару хвилі та теж затонув. Витік мазуту призвів до масштабної екологічної катастрофи в Чорному морі, у тому числі на узбережжі Одещини.