Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

У БОЛГРАДСЬКІЙ ГРОМАДІ СТВОРЕНА КОМІСІЯ З ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ: НОВІ НАЗВИ ОБГОВОРЯТЬ З МЕШКАНЦЯМИ

26 Липня 2022 16:44
Тетяна Терзі
У БОЛГРАДСЬКІЙ ГРОМАДІ СТВОРЕНА КОМІСІЯ З ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ: НОВІ НАЗВИ ОБГОВОРЯТЬ З МЕШКАНЦЯМИ

У Болградській територіальній громаді є 170 вулиць, деякі з них необхідно буде перейменувати, оскільки вони несуть у собі прив’язку до радянського тоталітарного режиму або прославляють імперські амбіції країни-агресора. Для запуску процедури їхнього перейменування при міській раді створена спеціальна комісія.

До цієї комісії увійшли представники структурних підрозділів міськради, депутати, керівники національно-культурних центрів, музеїв, старости населених пунктів, а також краєзнавці та вчителі історії та української мови.

«Наше першочергове завдання – визначити порядок і саму процедуру перейменування вулиць, площ та провулків на території нашої громади. І дати рекомендації виконкому щодо перейменування.

Законодавство регламентує процедуру перейменування, але як це відбуватиметься під час воєнного стану – поки що сказати важко. Адже одним із обов’язкових пунктів процедури перейменування є громадські слухання», – розповідає  нашому виданню Віра Ніколаєнко, секретар Болградської міської ради та голова комісії з перейменування.

За словами Віри Андріївни, до міської ради вже надійшли звернення від громадян та громадських організацій із проханням перейменувати вулиці.

Комісія зараз має обґрунтувати необхідність їхнього перейменування. Потім необхідно зібрати пропозиції та варіанти з новою назвою і знову обґрунтувати вже новий варіант. Але саме перейменування відбудеться лише після громадських слухань, і буде затверджено на сесії міської ради.

«Рішення комісії має рекомендаційний характер», – наголошує Віра Ніколаєнко.

У громаді та у самому Болграді є назви вулиць, які одночасно пов’язані з історією нашого краю та з державою – агресором, наприклад, вулиця та парк ім Пушкіна, вул. Інзовська, Суворова та ін.

«Ще раз хочу наголосити,  що комісія розглядає і  бере до уваги усі листи та рекомендації. Потім своє рішення подає до виконкому. А ось виконком вже може вносити якісь коригування і надалі пропонувати пройти процедуру перейменування. Наше (комісії) завдання подати пропозиції», – каже Ніколаєнко.

Так чи інакше, без волевиявлення громадян міська рада не планує та й не може за процедурою нічого змінювати та перейменовувати.

Проте залишається важливим питанням для фізичних та юридичних осіб, чиї домоволодіння чи точки ведення бізнесу опиняться на тій вулиці, яку перейменують.

Що стосується домовласників, вони зіткнуться з проблемою зміни документації лише в тому випадку, якщо будуть робити будь-які дії зі своєю нерухомістю: продаж, дарування, вступ у спадок. В цьому випадку жодних термінів законом не визначено.

А ось юридичним особам доведеться переоформлювати документи відповідно до вимог закону – вносити зміни в статути, змінювати печатки, інші документи, і робити це власним коштом.

У плані перейменування місто також зазнає витрат, вони пов’язані не тільки із заміною табличок, а й знову ж таки з документацією. Наприклад, якщо на перейменованій вулиці опиниться об’єкт, що належить громаді, – дитячий садок чи школа, то прийдеться вносити зміни в документи.

У міській раді дали зрозуміти, що грошей на такі речі поки що немає. Нагадаємо, що нещодавно рішенням сесії міськради у населених пунктах Болградської ТГ було виправлено помилки у назвах деяких вулиць та провулків, допущених під час перекладу українською мовою.

Так чи інакше, комісія з перейменування розпочала роботу, пройшло вже два засідання. Але говорити поки що про нові назви – передчасно.

Серафим Савченко

Поділитись
Зараз читають