Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

У Болграді відбувся круглий стіл щодо покращення стану дитячих та спортивних майданчиків у громаді

19 Листопада 2024 19:08
Валерій Гайдаржи
У Болграді відбувся круглий стіл щодо покращення стану дитячих та спортивних майданчиків у громаді

Дитячі та спортивні майданчики відіграють ключову роль у розвитку молодого покоління та підтримки фізичного здоров’я мешканців громади. Це простори для активного дозвілля, де діти й дорослі можуть займатися спортом, спілкуватися та розвивати фізичні й соціальні навички. Інтернет-видання “Махала” продовжує проваджувати соціальний проєкт «Стан дитячих та спортивних майданчиків в Болградській громаді та шляхи їх відновлення».

Цього тижня редакція інтернет-видання провела круглий стіл, присвячений обговоренню проблемного стану дитячих та спортивних майданчиків. На зустріч були запрошені представники міської ради, депутати, громадські активісти та небайдужі мешканці.

“Однією з головних цілей проєкту є стимулювання діалогу між мешканцями та владою для впровадження необхідних змін. Без активної участі громадськості влада не зможе ефективно вирішити проблему, так само як і громада без підтримки влади через брак ресурсів не зможе змінити ситуацію. Попри складний час для країни, обговорення актуальних питань допоможе визначити першочергові завдання та разом знайти шляхи їх вирішення”, – зазначила на початку головна редакторка видання Тетяна Терзі.

Під час зустрічі вдалось детально обговорили стан дитячих та спортивних майданчиків у громаді, акцентуючи увагу на ключових потребах для покращення інфраструктури. Учасники зазначили, що багато об’єктів потребують термінового ремонту, оновлення обладнання та створення безпечних умов для користувачів 

“На сьогоднішній день у більш-менш задовільному стані знаходяться дитячі майданчики, розташовані у Болградському міському парку та біля Спасо-Преображенського собору. Відносно інших майданчиків є багато питань щодо їх балансоутримувачів та незадовільного стану, що унеможливлює безпечне використання за призначенням. Для вирішення цієї проблеми потрібна активна співпраця громади, влади та відповідальних органів, щоб не лише відновити майданчики, але й забезпечити їх належний догляд у майбутньому”, – наголосила мешканка Болградської громади  Катерина Кочева.

Щодо стану спортивних майданчиків інформацію надав керівник КЗ «Спорт для всіх» Олег Мадревський. Він зазначив, що на балансі закладу перебувають 12 об’єктів спортивної інфраструктури міста. Проте, через обмежений штат, підтримувати їхній належний стан дуже складно. 

“Наразі існують труднощі з їхнім утриманням, оскільки у комунальному підприємстві є лише одна штатна одиниця, відповідальна за місцеві ремонти, і фізично охопити всі об’єкти неможливо. На 2025 рік ми підготували проєкт Програми, що передбачає збільшення штату на 8 робочих місць: 2 посади технічного персоналу та 6 ставок працівників, закріплених за спортивними майданчиками. Це лише проєктна документація, але ми сподіваємося, що вдасться знайти фінансування хоча б для частини цих посад”, –  зауважив Олег Андрійович.

Учасники розглянули можливості вирішення проблеми через громадські ініціативи та спільну роботу, об’єднання зусиль мешканців і фінансових ресурсів громади. Позитивним прикладом створення дитячого майданчика з присутніми поділилась представниця вулиці Першотравнева Валентина Петрова.

“Ідея створити дитячий майданчик виникла, коли народився мій онук. Мене підтримали чоловік і син, і ми вирішили залучити всіх сусідів з нашої вулиці. Разом обговорили всі деталі та розпочали будівництво. Силами небайдужих ми зробили турніки, місце для відпочинку. На жаль, спочатку нам не вдалося отримати допомогу від влади. Згодом, під час конкурсу благоустрою до Дня міста, наш майданчик переміг у номінації «Кращий дитячий майданчик», за що ми отримали премію. Ці кошти, разом із додатковими внесками наших сусідів, дозволили нам встановити відеоспостереження для збереження майна. Тільки об’єднавшись, можливо знайти ефективне рішення будь-якої ситуації”, – поділилася Валентина Дмитрівна.

Окрему увагу на зустрічі приділили питанням залучення фінансування для реалізації соціальних проєктів, зокрема можливості залучення донорської підтримки. Учасники круглого столу акцентували увагу на важливості створення проєктів, які б відповідали актуальним потребам громади та мали чіткий план реалізації.

“У Болградській громаді є багато дитячих майданчиків: частина з них перебуває на балансі міста, тоді як інші були збудовані мешканцями власними силами. Щоб ці самостійно створені майданчики могли отримувати фінансування на реконструкцію та утримання, їх потрібно передати на баланс міста. Реалізація цього кроку дозволить внести такі майданчики до переліку об’єктів благоустрою та забезпечити їх фінансовою підтримкою”, – зазначила депутатка Болградської міської ради Тетяна Ведь.

Вона також додала, що у міській раді працює сектор інвестицій, який може допомогти мешканцям з підготовкою заявок на отримання грантової підтримки. Якщо у громади є ідеї для покращення стану майданчиків, вони можуть звернутися до цього відділу за допомогою та порадами. Фахівці сектору допоможуть правильно оформити документи та скласти план дій для потенційного грантового проєкту.

За результатами зустрічі присутні сформували  ініціативну групу у складі 10 чоловік, яка збереться в приміщенні редакції вже 25 листопада, щоб розробити орієнтовний план дій для початку реалізації необхідних змін та підготує листи до Болградської міської ради. Мета цих дій має  сприяти поступовому покращенню стану дитячих та спортивних майданчиків у громаді.


Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші “Німецького Фонду Маршалла з США” та “Українського Медіа Фонду

Поділитись
Зараз читають