Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Теплицька громада знову ремонтує дах, який встановили менше року назад: його здув вітер

30 Грудня 2023 11:03
Валерій Гайдаржи
Теплицька громада знову ремонтує дах, який встановили менше року назад: його здув вітер

29 січня 2023 року на сайті Теплицької територіальної громади Болградського району повідомили про завершення ремонтних робіт даху Мирнопільського ліцею з початковою школою та гімназією, але не минуло й року, як відремонтований дах школи знову в аварійному стані.

Сталося це через негоду, яка 26 листопада вирувала на Одещині. Чому не встояв дах і як громада буде вирішувати проблему? Для з’ясування всіх обставин ситуації видання “Махала” відправило інформаційний запит до Теплицької сільської ради і отримало відповідь.

Для виконання робіт по капітальному ремонту відділом освіти, молоді та спорту Теплицької сільської ради був укладений договір з приватним підприємством “Торгово-будівельна компанія “Новий Дім”. Технічний нагляд за об’єктом проводив фізична особа-підприємець Микола Любченко. Акти приймання виконанних будівельних робіт данного об’єкту завізовані інженером технічного нагляду згідно укладеного договору №240 від 20 листопада 2022 року.

До відповіді прикладалася  інформація Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, згідно якої 26-27 листопада в Одеській області спостерігалися несприятливі погодні умови (хуртовина, налипання мокрого снігу, вітер 11-20 м/c з поривами 24-28 м/c). Вітер 25 м/c та більше відноситься до стихійних гідрометеорологічних явищ, які могли нанести збиток населенню та національній економіці. Тобто відділ освіти, молоді та спорту Теплицької громади пояснював зірваний дах несприятливими погодними умовами.

Це також унеможливлює підрядником виконання договірних зобов’язань внаслідок дії непереборної сили, надзвичайних і невідворотних обставин. Тобто підрядник не винний, що дах простояв менше року і був пошкоджений сильним вітром. Тому вирішувати цю проблему має громада, а не підрядник. 

За даними експертного звіту заявлена кошторисна вартість робіт з заміни даху на 19 вересня 2022 року складала 3 млн 413 тис 813  гривень, з яких будівельні роботи коштують 2 млн 754 тис 238 гривень, інші витрати 659 575  гривень. Але за результатами розгляду кошторисної документації встановлена загальна кошторисна вартість будівництва на 24 жовтня 2022 року склала 2 млн 992 тис 531 гривень, з яких будівельні роботи коштують 2 млн 411 тис 285 гривень, інші витрати 581 246  гривень. Заміна даху відбувалася за кошти місцевого бюджету.

Разом з відповіддю на наш інформаційний запис до нас надійшов звіт “Детальне обстеження і оцінка дійсності технічного стану будівельних конструкцій та покрівлі громадської будівлі у с.Мирнопілля щодо подальшої експлуатації”. Звіт проводила будівельна експертка з технічного обстеження будівель та споруд Майя Самохіна. Відповідно до звіту експлуатація будівлі можлива за умови виконання капітального ремонту даху. У ліцеї до моменту усунення наслідків стихійного лиха встановлена дистанційна форма навчання. 

На сьогоднішний день на території ліцею вже тривають роботи з демонтажу аварійних конструкцій даху закладу освіти. Після цього здійснюватимуться заходи з герметичності перекриття з метою скорішого відновлення навчального процесу.

Скільки коштів громада має знову витратити на ремонт даху, який рік назад відремонтували, у відповіді не вказується. 

Нагадаємо, Мирнопільський ліцей залишився без здійсненої мрії.

Поділитись
Зараз читають