Інтернет-видання Бессарабії

Сидітиме до кінця слідства: Віталію Граждану продовжили термін перебування під вартою та відсторонення від посади 

29 Грудня 2024 11:15
Олександра Батуріна
Сидітиме до кінця слідства: Віталію Граждану продовжили термін перебування під вартою та відсторонення від посади 

Днями слідчий суддя Київського районного суду міста Одеса розглядав одразу два клопотання проти міського голови Білгорода-Дністровського – щодо продовження терміну перебування під вартою та щодо відсторонення його від посади. Обидва клопотання суд задовольнив, не дивлячись на прохання захисту відпустити Віталія Граждана під заставу. Про це інтернет-видання “Махала” дізналася з судового реєстру. 

Згідно з рішенням суду, міський голова Білгорода-Дністровського перебуватиме під вартою в Одеському слідчому ізоляторі  до 19 січня включно без права вийти під заставу. На той самий строк продовжено і його відсторонення. 

Перед засіданням адвокати Віталія Граждана намагалися вкотре оскаржити рішення та просили замінити арешт на цілодобовий домашній арешт із застосуванням засобів електронного контролю, або розглянути можливість призначити заставу в розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 908400 грн. Однак їм було відмовлено.

На самому ж засіданні суддя також проігнорував доводи захисту, адже вважає, що якщо відпустити Граждана, він матиме змогу перешкоджати досудовому розслідуванню. Захисники знову наполягали на домашньому арешті, однак суд завважав, досі існують ризики знищення або спотворення підозрюваним речей чи документів, які мають істотне значення для слідства.

Рішення щодо відсторонення від посади суд аргументував тим, що те, у чому підозрюють очільника міста, ганьбить авторитет органу місцевого самоврядування. Крім цього, необхідність продовження відсторонення мера від посади полягає у тому, що досі не встановлено усіх причетних до злочину осіб, а тому є ризики, що Граждан, використовуючи положення, може схиляти їх до переховування. 

До того ж йому відомі анкетні дані потерпілої та свідків, тож це буде для них небезпечно. 

Нагадаємо, очільника міста підозрюють в організації вимагання передачі права на майно з погрозою насильства над потерпілим, вчинене за попередньою змовою групою осіб. 

Поділитись
Зараз читають