Візитівка Арцизької громади, Скіфський курган, вже багато років потерпає від сміття, яке туди постійно звозять місцеві мешканці. Місцева влада безрезультатно намагається достукатися до громадськості – гори сміття з кожним роком стають все вище. Про це повідомила Арцизька міська рада.
Це одна з найстаріших історичних пам’яток міста, однак населення систематично продовжує її нищити, скидаючи туди побутові й будівельні відходи.
“Те, що ви бачите на фото, не десь далеко – це біля історичної пам’ятки міста. І накидали весь той непотріб не туристи, а самі мешканці“, – прокоментував міський голова Сергій Парпуланський.
Також очільник громади нагадав Правила благоустрою територій населених пунктів Арцизької громади, які забороняють несанкціоноване скидання сміття і відходів.
Порушення цих правил тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб та підприємців – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадаємо, Скіфське поховання знайшли біля Арцизу в кінці 20 сторіччя. Тоді, в 1972 році, під час досліджень курганного могильника, розташованого на плато правого берега річки Чаги (притоку Когильника), розкопали курган заввишки 6 метрів і діаметром 80 метрів. Він складався з насипів, що містять 23 поховання різних епох: енеоліту, ямної культури та пізньої бронзи. В останньому, самому верхньому насипі, практично в центрі кургану, виявили два поховання скіфського часу. Поховання було сильно потривожене під час земляних робіт. Однак збереглися розрізнені людські кістки та інвентар, що складається з бронзового шолома, залишків панцира, меча, списа, наконечників стріл, судини, накладних пластинок, кільця та золотого предмета у вигляді порожнистого усіченого конуса заввишки 9 см, нижній діаметр – 6 см, верхній см, вага – 263,95 г, проба 800. На зовнішній стороні підстави гострим предметом видряпане зображення орла зі злегка піднятим крилом.
У 2021 році Національна Академія Наук України опублікувала дуже статтю у журналі “Археологія і давня історія України” присвячену кургану на Брієннській горі біля міста Арциз.