Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Місцеві громади не зможуть розпоряджатися ПДФО від військових: Верховна Рада прийняла законопроєкт

09 Листопада 2023 10:30
Тетяна Терзі
<strong>Місцеві громади не зможуть розпоряджатися ПДФО від військових: Верховна Рада прийняла законопроєкт</strong>

Верховна Рада України 8 листопада схвалила в цілому законопроєкт, який перенаправить військовий ПДФО з місцевих бюджетів до армії. Законопрєкт ініціював Уряд України.

Про це повідомили народні депутати  Ярослав Железняк та Данило Гетманцев, який є головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Народні депутати схвалили 253 голосами “за” проєкт закону № 10037 щодо військового ПДФО та акцизу на дороги.

Загалом на армію з місцевих бюджетів перерахують за поточний і наступний рік 214,7 млрд грн.

Як пояснює Железняк, це означає, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовується до держбюджету в пропорції 50% на 50%: для Держспецзв’язку на дрони (13 млрд грн) і до Міноборони на артилерійські системи (13 млрд грн).

З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан “військовий ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:

45% — Держспецзв’язку на БпЛА (попередньо, від 43 млрд грн);

45% — Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (від 43 млрд грн)

10% — розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами, пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).

Нагадаємо, Болградська міська рада планувала облаштувати в Болграді стежку здоров’я. Після прийнятого законопроекту № 10037 громади тепер не зможуть так вільно розпоряджатися грошима, бо їх стане менше і вони будуть спрямовуватися на конкретні витрати.

Поділитись
Зараз читають