Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

СІЛЬХОЗПІДПРИЄМСТВА БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ, ЯКІ ВИРОЩУЮТЬ ВИНОГРАД, НЕ БУДУТЬ ПРОВОДИТИ ПОВНИЙ КОМПЛЕКС АГРОТЕХНІЧНИХ РОБОТ. В ЧОМУ ПРИЧИНА?

19 Травня 2022 09:16
Тетяна Терзі
СІЛЬХОЗПІДПРИЄМСТВА БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ, ЯКІ ВИРОЩУЮТЬ ВИНОГРАД, НЕ БУДУТЬ ПРОВОДИТИ ПОВНИЙ КОМПЛЕКС АГРОТЕХНІЧНИХ РОБОТ. В ЧОМУ ПРИЧИНА?

В Болградській районній військовій адміністрації відбулося засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю, на якому обговорювалися проблеми сільгосппідприємств Болградської громади, які займаються вирощуванням винограду.

Під час засідання представники підприємств – ТОВ «БТК АГРО», ТОВ «Агро-Нива», ТОВ «Виногорія», ФГ «Терра», ТОВ «Елітвинпром», ПП «Герюш», ТОВ «Агротранс», ДГ ім. Суворова підтвердили наявність заборгованості з заробітної плати та податкам.  Працівники підприємств переведені до Болградської філії центру зайнятості.

«Основна проблема несплати податків, заборгованості з заробітної плати та працевлаштування своїх працівників, – зазначили представники підприємств, – це відсутність фінансів. Переробні підприємства не укладають з ними договори на закупівлю винограду у зв’язку з введенням тимчасової заборони на продаж алкогольних виробів під час дії воєнного стану. У підприємств, які займаються вирощуванням винограду, відсутні ринки збуту у 2022 році».

З цієї причини підприємства не планують проводити повний комплекс агротехнічних робіт по догляду за виноградними насадженнями у цьому році. Хоча обрізку виноградників більшість підприємств провело за рахунок залучення найманих працівників, уклавши з відповідними підприємствами договори на надання послуг, тим самим не залучаючи своїх працівників.

Поділитись
Зараз читають