Інтернет-видання Бессарабії

В Україні запрацював штучний інтелект ChatGPT: що це таке та що він знає про Болград?

20 Лютого 2023 14:00
Ганна Ковальова
В Україні запрацював штучний інтелект ChatGPT: що це таке та що він знає про Болград?

18 лютого для мешканців України (окрім окупованих територій) став доступний чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT. Про це повідомив Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

“Команда Мінцифри довго працювала над цим рішенням — офіційні листи, дзвінки та зустріч з керівництвом. Нарешті нам вдалося виправити несправедливість. Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих росією територіях. Щоб вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди. Адже ChatGPT добре володіє українською, на відміну від росіян. Дякую компанії OpenAI за правильне та цілком логічне рішення. Країна, яка бореться за свободу та прогрес, точно має право на доступ до революційних технологій”, – зазначив Михайло Федоров.

Що відомо про ChatGPT?

Як розповіли в ВВС, ChatGPT – це новий чатбот, розробка компанії штучного інтелекту OpenAI, серед засновників якої був Ілон Маск. Чатбот презентували на початку січня, і менш ніж за тиждень ним скористалися понад мільйон користувачів, повідомляли розробники.

Бот може генерувати тексти на задану тему та відповідати на питання користувачів.

ChatGPT – це останній продукт у сфері штучного інтелекту. GPT – абревіатура, що означає Generative Pre-Trained Transformer.

Жителі країн, які мають доступ до цього чату, можуть задати боту будь-яке питання, і він відповість на це так, як вміє.

Компанія попереджає, що чатбот ще багато вчиться, тому може давати не завжди коректні відповіді чи демонструвати упереджену поведінку.

Що ChatGPT знає про Болград?

Щоб перевірити знання штучного інтелекту інтернет-видання “Махала” поставило йому декілька питань стосовно міста Болград та його визначних місць. Ось що з цього вийшло:

За думкою штучного інтелекту, найбільш популярною стравою в Болграді є “салантя”. Хто знає рецепт? Поділіться їм з нами.

Насправді ж, гімназія названа на честь національного героя Болгарії, видатного революціонера, політика, письменника Георгія Стойкова Раковського.

Спитали ми в штучного інтелекту що йому відомо про наше видання.

Ось які місця чат-бот рекомендує відвідати в Болграді.

Рекомендація від штучного інтелекту: слідкуйте за новинами в місцевих медіа.

Як користуватися ChatGPT?

Коротеньку інструкцію про те, як користуватися новим чатботом, виклав у своєму фейсбуці Тимофій Милованов, колишній керівник міністерства економіки.

Щоб почати спілкування з чатом, треба зайти на сайт chat.openai.com та відкрити собі там акаунт – для цього треба мейл і телефон. Тепер уже український телефон. (Багато українців і досі мали доступ до цього чатбота, але тільки якщо заходили в нього з інших країн.)

“Перше питання, яке багато людей задають “Хто такий … ?” – радить Милованов.

Після цього можна погратись і спробувати переписати текст, який видасть бот, як вам подобається.

“Можна використовувати команди “заміни це на це”, “додай це”, “прибери це”, “зроби текст більше емоційним та людяним на 20%”, “перепиши текст в стилі Тараса Шевченка”, “на твою думку, чого не вистачає в цьому описі?”, – пише Милованов.

Багато людей, розповідає він, починають використовувати чатбот як Google-пошук. Але поки що він не настільки обізнаний.

“Зате він добре вміє структурувати текст, – каже Милованов. – Наприклад, його можна попросити написати структуру резюме або стратегічного плану розвитку для ради директорів”.

Невдовзі Київська школа економіки обіцяє відкрити курси з підвищення особистої продуктивності з чатом GPT.

Читайте також:
▪️ Українські медійники зробили дієвий телеграм-бот, який вчить розпізнавати російські фейки 

Поділитись
Зараз читають