Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Село Табаки відсвяткувало 211-ту річницю з дня заснування: як це було 

18 Вересня 2023 14:45
Олександра Сергєєва
Село Табаки відсвяткувало 211-ту річницю з дня заснування: як це було 

У суботу, 16 вересня, свій 211-тий День народження відсвяткував один з найстаріших населених пунктів Болградської громади. Як саме провели свято у Табаках, розповіли у пресслужбі міської ради. 

Офіційною датою заснування села є 1812 рік. По закінченні російсько-турецької війни 1806-1812 років, коли Бессарабію включили до складу Росії, почалося заселення краю жителями центральних губерній і задунайскими болгарами з Македонії, а також північно-східної і південно-східної Болгарії.

Вважається, що вони заснували на ріці Ялпуг село Табаки, яке невдовзі стало центром болгарських поселень. На рік заснування у селі Табаки налічувалося 75 дворів (601 мешканець). 

Це офіційна версія, однак деякі історики вважають, що село може бути на декілька століть старшим, ніж вказано у документах. Однак, все ж таки, поки це не доведено, і День народження святкують так само як і останні два століття.

Тож у цю суботу, з нагоди свята, на місцевому стадіоні відбувся невеликий урочистий захід, гості якого вшанували пам’ять всіх загиблих від російських загарбників. Після чого відбулася урочиста церемонія нагородження кращих мешканців села. Так, Болградський міський голова Сергій Димитрієв та староста села Володимир Терзі вручили нагрудний знак та посвідчення Почесного громадянина села Табаки відомому у Болградському районі Відміннику освіти, ветерану педагогічної праці, який виростив не одне покоління табаківців, бо довгі роки керував місцевою школою – Федору Степановичу Хаджиогло.

Більш того, ім’я Федора Степановича Хаджиогло буде внесено в книгу «Почесні громадяни села Табаки» під номером «1».

Окрім Федора Хаджиогло свої нагороди отримали інші мешканці, які своєю працею кожен день роблять все, щоб Табаки розвивалося й жило. Кращих представників різних сфер діяльності нагородили Почесними грамотами Болградської міської ради, Болградської районної військової адміністрації та Болградської районної ради.

Після завершення офіційної частини на мешканців села чекала розважальна програма: артисти Центру культури та дозвілля Болградської міської ради, а також Табаківського клубу порадували жителів своїми виступами під бурхливі овації. 

Крім того, у рамках святування Дня села, на сільському стадіоні пройшли спортивні змагання з футболу, волейболу, нард, шахів і шашок. Переможці та учасники отримали медалі.

Поділитись
Зараз читають