В рамках реалізації проєкту до міста Вилкове завітали представники WWF-Україна. Під час зустріч було обговорено деталі проєкту, важливість збереження осетрових та що має робити рибоохоронний патруль, щоб запобігти вилову червонокнижних риб з річки Дунай. Про це повідомили у пресслужбі Одеського рибоохоронного патруля.
Разом з державними інспекторами Одеського рибоохоронного патруля, науковці, представники Дунайського біосферного заповідника та WWF-Україна провели спільне патрулювання, під час якого представники WWF-Україна спостерігали за роботою інспекторів Одеського рибоохоронного патруля, які перевіряли можливий прилов осетрових у сітках промислових рибалок.
Зазначається, що в рамках проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon планують побудувати плавучу елекційну станцію на Дунаї у Відні, щоб розвести на судні близько 1,6 мільйона осетрових риб, які потім випустять у живу природу.
Головним завданням WWF-Україна у рамках проєкту – інформувати людей про наявність проблеми та розповідати про важливість збереження популяції осетрових на території України
Осетри грають важливу роль у водних екосистемах, а найбільшу загрозу для них становить браконьєрство, забруднення вод і руйнування природних місць проживання.
Оскільки осетри не розмножуються щороку та досягають зрілості пізно, вони особливо вразливі до зазначених загроз. Навіть за найсприятливіших умов відновлення їхньої популяції займе багато років.