Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Росіяни поширюють фейк, ніби в Одесі вагітну жінку намагаються мобілізувати до війська: чому це неправда?

20 Листопада 2023 10:05
Ганна Ковальова
Росіяни поширюють фейк, ніби в Одесі вагітну жінку намагаються мобілізувати до війська: чому це неправда?

Російські телеграм-канали поширюють відео, на якому нібито вагітна лікарка отримала повістку. За словами ворожих ресурсів, сталося це в Одесі. Окрім цього мережею шириться відео, на якому військові РФ нібито беруть у полон українську військовослужбовицю, яка, за їхніми словами, була при надії.

Чому обидва відео є фейком? Пояснили в Центрі протидії дезінформації.

Проаналізувавши відеоролик, де жінці нібито вручають повістку, Центр встановив, що його першоджерелом став акаунт у TikTok під нікнеймом «російський німець», який спеціалізується на розповсюдженні дезінформаційних роликів про Україну. Окрім цього, відео було зняте таким чином, щоб неможливо було верифікувати текст на так званій повістці. Також у відео не вказується дата, час та місце зйомки.

“Враховуючи вищезазначені особливості, Центр повідомляє, що цей відеоролик має всі ознаки російського фейку, який має на меті дискредитувати представників ТЦК, посіяти панічні настрої серед населення та зірвати мобілізаційний процес”, – зазначили в ЦПД. 

На відео, де в полон беруть нібито українську захисницю, спеціалісти Центру протидії дезінформації знайшли наступні ознаки фейковості: на ногах жінки звичайні кросівки, які не є стандартним взуттям ЗСУ; на плечі «військової» видніється шеврон 65-го ракетно-артилерійського арсеналу, який міг потрапити до росіян під час окупації частини Харківської області. Також у «полоненої» на нозі видніється синя стрічка, тоді як українські військові не наносять розпізнавальні знаки на ноги.

За словами спеціалістів, ці фейки почали розповсюджуватися на фоні того, що з 1 жовтня 2023 року жінки медичних спеціальностей повинні стати на військовий облік.

“Розповсюджуючи подібну брехню ворог намагається дискредитувати мобілізаційний процес в Україні”, – пояснили в ЦПД. 

Поділитись
Зараз читають