Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Росія розганяє фейк, що на Одещині «замітають сліди» біолабораторій США

01 Листопада 2023 14:16
Тетяна Терзі
Росія розганяє фейк, що на Одещині «замітають сліди» біолабораторій США

Новина про те, що влада в Одесі нібито знищує сліди військово-біологічних лабораторій США, не відповідає дійсності. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Проросійські ресурси активно розганяють у інформаційному просторі «сенсацію» про те, що нібито в Одесі замітають сліди своєї діяльності в могильнику, який використовували для утилізації небезпечних відходів, повʼязаних з діяльністю військово-біологічних лабораторій США. Йдеться про знешкодження 147 тонн дусту.

Нагадаємо, що на Одещині дійсно вирішували проблему знешкодження цієї речовини, яка у зазначеній кількості вже кілька десятирічь знаходиться під шаром землі.

Цьогоріч із місцевого бюджету виділено більше 13 млн на ліквідацію небезпечних речовин через побоювання, що російські обстріли можуть призвести до потрапляння хімікатів у воду та ґрунт. Ліквідатори вчасно взялися до роботи, бо деякі мішки з отрутою були вже на межі розгерметизації.

Проте походження цього небезпечного об’єкту немає ніякого відношення ані до військових лабораторій, ані до США. У 1972 році в Одеській затоці потонуло судно «Моздок», яке транспортувало 900 тонн дусту на борту. Через два роки біля села Алтестове побудували сховище, і дуст законсервували у бетонних бункерах. Вже у 2012 році більшу частину хімікатів утилізували, проте через брак фінансування 147 тонн відходів продовжили зберігати в сховищі.

Фото Одеської ОВА

Поділитись
Зараз читають