Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Річниця теракту, який росія влаштувала в Оленівці: українців просять згадати загиблих воїнів

28 Липня 2023 09:51
Тетяна Терзі
Річниця теракту, який росія влаштувала в Оленівці: українців просять згадати загиблих воїнів

Цього тижня, 29 липня, о 21:30 родини загиблих захисників під час теракту в Оленівці проведуть акцію вшанування памʼяті. Вона не буде привʼязана до окремого міста та місця — кожен зможе долучитись, посвітивши у вказаний час ліхтариком в небо.

Нагадаємо, рік тому в  Оленівці росія здійснила масове вбивство полонених в селищі Молодіжному Оленівської сільради проти українських військовополонених – захисників «Азовсталі» в Маріуполі.

Від вибухів на території колишньої Волноваської виправної колонії № 120, де утримували українських захисників, загинуло 53 полонених, понад 130 було поранено.

З серпня 2014 установа перебуває в тимчасовій окупації та не працює, з 24 лютого 2022 року збройні сили росії на її базі створили фільтраційну тюрьму.  

Верховний комісар ООН з прав людини Волкер Тюрк спростував твердження росії про те, що Оленівську в’язницю у ніч на 29 липня 2022 року нібито обстріляли з ракетних систем HIMARS, і засудив відсутність росією відповідальності за вбивства українських військовополонених.

Тіла загиблих в Оленівці вдалося повернути, і досі проходить аналіз їх ДНК.

Поділитись
Зараз читають