У КНП «Центральна міська лікарня Ренійської міської ради» реалізується проєкт встановлення на базі №2 (колишня портова лікарня) вантажопасажирського ліфта, проте терміни введення його в експлуатацію дещо затяглися. У причинах розбиралася Махала.
«Ліфт уже привезений, каркас металевий встановлений, обшитий сендвіч-панелями. 15 січня в Одесі закінчується монтаж ліфта та 18-20 січня планується приїзд бригади підрядника для його встановлення у шахту, роботи планується завершити за 10-12 днів. І залежно від погоди, якщо у лютому будуть теплі дні, у стінах на другому, третьому та четвертому поверхах обладнають отвори, щоби можна було на них користуватися ліфтом», – розповів в інтерв’ю журналісту нашого видання генеральний директор медичного закладу Віталій Гайдуков.
За словами Віталія Миколайовича, найбільшою проблемою, яка призвела до затягування термінів, стала нестача висококваліфікованих працівників підрядника.
«На сьогоднішній день в Україні є лише одна чи дві бригади, які можуть виконувати такі роботи, і вони буквально нарозхват. Наша лікарня цього року стоїть перша у черзі, це вже точно, і ось чекаємо, що вони приїдуть та встановлять ліфт», – сказав керівник Ренійської ЦМЛ.
Однак, як виявилось, це не єдина проблема, яка вплинула на термін виконання монтажних робіт.
«Коли проводилися геодезичні роботи, ґрунт дав просідання і довелося переробляти трошки сам фундамент та шахту. Їх зрушили, на мою думку, на 0,5-0,7 метра, що теж призвело до затримки робіт», – додав Віталій Гайдуков.
Користуючись нагодою, керівник лікарні розповів і про плани на найближчу перспективу, вже після встановлення вантажопасажирського ліфта.
«Ми плануємо всю ургентну службу зосередити в одному місці, а саме на базі №2, зокрема переведемо сюди гінекологічне відділення, воно розміститься на четвертому поверсі. Таким чином, на базі №2 будуть стаціонар та ургентна допомога, а на базі №1 (комплекс будівель на вул. Дунайській) залишаться поліклініка, реабілітаційне відділення та ті хворі, які не потребують ургентних лікарів. Такі рішення продиктовані тим, щоб більше не тримати два приймальні спокої, і на першій, і на другій базах. Це і не раціонально за витратами, і неправильно – вони, по суті, дублюють один одного: два чергові лікарі, дві лабораторії, два рентген-кабінети. Що стосується реабілітаційного відділення: реабілітація – це коли люди повинні гуляти, а отже мають бути доріжки, а також для них мають бути обладнані альтанки. І пацієнти, які ходять на реабілітацію, повинні знаходитися окремо від решти хворих, оскільки вони мають зовсім інший режим, харчування тощо. Відповідно, таке відділення не можна розміщувати в будівлі без окремого входу та окремого двору, і особливо на високих поверхах. Це має бути окрема будівля», – зазначив Віталій Гайдуков.
Нагадаємо, що рішенням сесії Ренійської міської ради від 30 серпня 2023 року №889 було внесено зміни до Програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Ренійська центральна міська лікарня Ренійської міської ради», згідно з яким на виготовлення проектно-кошторисної документації, проходження експертизи та виконання робіт з реконструкції з влаштуванням вантажопасажирського ліфта у будівлі бази №2 виділено 5,1 млн гривень. 1 грудня 2023 року Ренійська ЦМЛ оголосила відкриті торги на електронному майданчику Prozorro, за результатами яких переможцем визнано ТОВ «Ей Бі Ді Груп» з м. Києва. За умовами контракту, сума якого становила 4 756 603,94 грн, підрядник мав виконати весь обсяг робіт у строк до 1 лютого 2024 року.