Експертна група Інституту демократії імені Пилипа Орлика визначила чотири редакції, які протягом шести наступних місяців візьмуть участь у фаховому медійному навчанні та отримають менторську підтримку тренерів-практиків задля розбудови та вдосконалення своїх газет та сайтів. Відбір проходив серед ЗМІ з дев’яти областей України. Газета «Дружба» з Болградського району стала однією з чотирьох відібраних редакцій. Про це повідомляється на сайті ІДПО.


Всі редакції – нещодавно роздержавлені, три з них були серед тих медіа, контент яких досліджували експерти ІДПО, проводячи моніторинг локальних ЗМІ в 2019-2020 роках.
Минулого тижня відбувся перший модуль навчання в Екстернаті ІДПО, присвячений проблематиці аудиторії локального медіа та її потреб.
Учасники тренінгу обговорили характеристики сталого медіа та оцінили власні газети та сайти за п’ятьма критеріями: незалежність та репутація, фіксація на користувачах, використання цифрових технологій, наявність досвідчених співробітників та взаємодія з аудиторією.
Також учасники тренінгу намалювали словесні портрети типових представників та представниць своїх аудиторій, порівняли їхні потреби із тим, що наразі пропонує кожне з локальних видань.
Від «Дружби» на перший модуль до Києву поїхали головний редактор видання Тетяна Терзі і редактор новин Алла Карайванська. Навіть погода не змогла зіпсувати той позитивний настрій, які створили організатори зустрічі – медіатренерка Олена Самойленко і Тетяна Строй. Редакції отримали неабиякий досвід. Перший модуль був дуже продуктивний і наштовхнув не тільки на роздуми, але й бажання змін.
“Будемо використовувати озвучені теми з урахуванням аудиторії, більш детально треба вималювати портрет нашого читача. Вже вирішили до новорічного номеру підготувати словник минулого року. В січні опрацюємо теми, які не пов’язані з подіями і завжди цікаві читачу – стосовно безробіття, відносин дітей і батьків, пандемії. Тем багато, запал є, будемо працювати”, – каже редакторка «Дружби» Тетяна Терзі.
В статті використані матеріали і фото ІДПО https://idpo.org.ua/events/3911-temoyu-pershogo-modulyu-eksternatu-stali-potrebi-auditori%d1%97-lokalnogo-media.html